Masë disiplinore ndaj mësueses që nxori nga klasa 15-vjeç

542

“ Më vjen shumë keq për atë që ndodhi. E di shumë mirë rregulloren që duhet te lajmëroja prindërit por nuk kisha kë të lajmëroja, pasi babai i tij ndodhej në Greqi ndërsa nëna në punë deri në orėn 16.00.

- PUBLICITET -

Në këto kushte i kërkova të vinte me prindërit në shkollė” ka deklaruar mësuesja e Angjelo Gjokazaj,

ndaj të cilës është marrë masa disiplonore e paralajmërimit për përjashtim.

“Ne si drejtori mblodhëm Këshillin e disiplinës në mëngjes për të shqyrtuar rastin.

I vetmi gabim i mësueses ka qenë që nuk lajmëroi familjen në kohë”, ka deklaruar nën drejtori i shkollës Hysen Cela.

15-vjeçari që u vra para të premten ka shkuar në shkollë disa minuta me vonesë dhe mësuesja e ka nxjerrë nga klasa.

Pas kësaj ngjarje doleshenti u vra nga boshkmashatari i tij Devi Lala, i cili e qëlloi tre herë me thikë pas një konflikti të çastit

Lexo edhe:   As tradhtia as karriera, zbulohet arsyeja që çoi Norën dhe Robertin drejt ndarjes pas 13 vitesh lidhje