Ish-ylli i “Anfield”: Liverpool, bli Buffon-in!

Stan Collymore i ka bërë thirrje Liverpool-it të bëjë një ofertë faranike për të tunduar Buffon të transferohet në “Anfield” këtë verë.

Portieri i Juventus, tashmë 40-vjeçar, ka sugjeruar se do t’i japë fund karrierës së tij të

mrekullueshme në funt të sezonit.

Ndërkohë Liverpool ka vuajtur për të gjetur një gardian të denjë mes dy shtyllave që prej ardhjes së Jurgen Klopp.

Teksa Loris Karius është për momentin numri 1, ka akoma dyshime mbi aftësitë e gjermanit.

Dhe Collymore besin se Buffon do të ishte zgjedhja ideale.

“Gigi Buffon ka ndërmend të dalë në pension në fund të sezonit.

Pse të mos i bëjnë një ofertë joshëse?

“Ai ka një prezencë të pabesueshme, është një ikonë futbolli, dhe t’i thuash që do të ketë dy vite të sigurta te Liverpool

duke i ndihmuar për të fituar trofetë e munguar prej vitesh, do të ishte një mbyllje perfekte e karrierës.

“Ajo që ka nevojë

Liverpool tani është një portier i kualitetit të lartë dhe shumë

eksperiencë.”

Shperndaje ketë postim:

spot_imgspot_img

- PUBLICITET -

Aktualitet

NA NDIQNI NE INSTAGRAM

Te tjera
LAJME