Sherr në stërvitje mes Hummels dhe Lewandowski

372

Sherr në seancën stërvitore të së mërkurës në kampin bavarez.

Robert Lewandowski dhe Mats Hummels janë përplasur pasi skuadra

kundërshtare i mundi në ndeshjen stërvitore.

Lewandowski reagoi i acaruar pasi

Tolisso shënoi golin e fitores ndaj tij.

Ylli i përfaqësueses gjermane reagoi i inatosur:

“Lewy, e ke seriozisht?

Çfarë dreqin po thua?

Polaku është kundërpërgjigjur menjëherë: “Ishte ti ai që humbe topin në fund.”

Hummels nuk e pranoi këtë akuzë: “Ishte një gabim i thjeshtë.

Po ti ku e kishe mendjen gjatë gjithë ndeshjes?

Pas kësaj Lewy filloi ta sulmonte qendërmbrojtësin duke e akuzuar se vetëm humbiste topa,

dhe fliste shumë.”

Aty shpërtheu ylli i mbrojtjes:

“Qepe gojën. Ik pirdhu!”

Lexo edhe:   Gënjeshtra që ngjall urrejtje