Fund-dimri i acartë pushton Shqipërinë, ja kur rriten temperaturat

592

Shqipëria që prej ditës së hënë do të përballet me motin e acartë që ka përfshirë gjithë Europën.

Prej ditës së sotme vala e acartë do të shtrihet në një pjesë të mirë të kontinentit evropian, duke zbritur deri në gadishullin Ballkanik.

Por deri sa do të vazhdojnë këto temperatura në vendin tonë?

Sipas sinoptikanëve, temperaturat pritet të shënojnë rritje të enjte dhe të premten, duke na lënë 3 ditë të acarta para.

 

 

 

Lexo edhe:   VELIPOJA NË SYTË E PUSHUESVE, PROBLEM LUHATJA E ÇMIMEVE DHE MUSHKONJAT