Sulmi me thikë ndaj Ernest Gjokës, Vllaznia kërkon shtyrjen e ndeshjes ndaj Luftëtarit

443

Pas skandalit të ndodhur disa orë më parë në Shkodër, ku është sulmuar me thikë, trajneri i Vllaznisë, Ernest Gjoka, i cili fatmirësisht i është shmangur keqbërësit, klubi shkodran ka një kërkesë.

Nëpërmjet një deklarate për shtyp, Vlaznia ka bërë më dije se do t’i kërkojnë FSHF-së shtyrjen e takimit ndaj Luftëtarit në Gjirokastër, në një datë tjetër.

Njoftimi i plotë:

Bashkia e Shkodres dhe KF Vllaznia jane njohur me ngjarjen e rende te ndodhur pasditen e sotme ne Fushen e Lekurave, ku pas stervitjes eshte goditur dhe kercenuar me jete traineri i ekipit te pare Ernest Gjoka.

Menjehere, traineri Gjoka, drejtuesit e Bashkise dhe te Klubit, kane komunikuar me Policine e Shtetit duke i vene ne dijeni per ngjarjen si dhe duke u kerkuar zbardhjen e plote te saj dhe arrestimin e agresorit.

Ky akt i turpshem, i cili nuk ka lidhje me qytetarine e spikatur shkodrane, denohet me vendosmerine me te madhe nga ana e Bashkise, Klubit, stafit drejtues- teknik dhe futbollisteve. Nuk perjashtojme mundesine e nje prapavije te qellimte, ndoshta edhe te sponsorizuar por qe mbetet ne duart e organeve kompetente qe te zbardhet plotesisht.

Aktin e goditjes dhe te kercenimit me jete me arme te ftohte- thike te trainerit Gjoka, futbollistet, stafi teknik dhe drejtues i KF Vllaznia, Bashkia e Shkodres dhe tifozet e shumte e konsiderojne si goditje te qellimshme, te miremenduar te dikujt/disave qe duan te demtojne Vllaznine ne momentin e saj ndoshta me te mire.

Ne keto kushte Klubi dhe Bashkia e Shkodrës do t’i kerkojne FSHF-se shtyrjen e takimit me Luftetarin ne Gjirokaster ne nje date tjeter.

Lexo edhe:   Shkoi per t’i dhuruar infermieres nje kuti kepucesh, kur ajo e hapi ngeli me goje hapur kur pa se cfare kishte aty brenda