Grabitja e argjendarisë në Shkodër, rikuperohen 85% e bizhuve të cilat u shitën nga autorët e krimit

Zbulohen detaje të reja nga grabitja e argjendarisë ndodhur 2 javë më parë në shkodër. Sipas hetimeve të prokurorisë ka rezultuar se të dyshuarit kanë treguar se aksesorët me vlerë të marrë në argjendari i kanë shitur në argjendari të tjera në Shkodër dhe në Tiranë.

Menjëherë pas këtyre dëshmive janë kryer kontrolle në dyqanet e deklaruara nga të dyshuarit dhe aty janë sekuestruar sendet e grabitura në Shkodër.

Këto sende janë sekuestruar për t’iu rikthyer pronarit në Shkodër, ndërsa gjykata penale ka caktuar për Francesk Vukajn dhe Iraldo Filipin masën e sigurisë arrest me burg deri në përfundim të hetimeve.

Hetuesit e kësaj dosje kanë mundur që deri më tani nga kontrollet e kryera të rikuperojnë afro 85 % e aksesorëve të grabitur që arrinë në vlerën e mbi 10 mijë euro.

Shperndaje ketë postim:

spot_imgspot_img

- PUBLICITET -

Aktualitet

Te tjera
LAJME

Nuk do besoni me kë e krahason Olti Curri, Kiarën dhe Luizin (Foto)

Kiara dhe Luiz padyshim janë nga ermat që keni...

Diola Dosti dhe Xhonatani kapen mat, Ronaldo i nxjerr zbuluar: Del fotoja…

Diola dhe Xhonatani gjatë qëndrimit të tyre në shtëpinë...

‘Me apo pa…’, Luana provokon me duar afër zo…

Prezantuesja dhe këngëtarja shqiptare, Luana Vjollca po punon pa...

“Si ta nxorri goja mor Ermal…”, deklarata e turpshme për Luizin po çmend rrjetin

Ermal Mamaqi, i ftuar në TopAlbania Radio, ka bërë...