Nisin shkarkimet nga portat anësore të HEC Vau i Dejës

Hidrocentrali Vau i Dejes po shkarkon nga portat anësore 500 meter/kub në sekond për të të mbajtur në nivelin e kuotave të kërkuara liqenin.

Shkarkimet pritet të vijojnë deri në orët e drekës ndërsa po punohet me kapacitet të plotë, bëjnë me dije burime nga ky hidrocentral

Burime bejne me dije se procesi po ndiqet me vëmendje për shkak te shtimit te prurjeve orët e fundit por momentalisht saktësohet se nga shkarkimet nuk ka pasoja në territorin e bashkisë Shkodër pasi janë shkarkime të kontrolluara.

Shtimi i prurjeve ka ardhur si pasojë e reshjeve në zonat malore kryesisht nga përrenjt.

I kërkuan dorëheqjen pas disfatës, Berisha habit me reagimin e tij: Ata kanë lindur dhe do vdesin me…

Pavarësisht humbjes së thellë në zgjedhjet e 14 majit përballë mazhorancës dhe kërkesave të shumta për dorëheqje për bashkimin e PD-së zyrtare, duket se...

Shkrumbohet gjatë natës banesa dy katëshe në Malësinë e Madhe

Një banesë është shkrumbuar nga flakët mbrëmjen e djeshme në fshatin Grabon në Bashkinë e Malësisë së Madhe. Mësohet se shtëpia është në pronësi të...

Shperndaje ketë postim:

spot_imgspot_img

- PUBLICITET -

Aktualitet

Te tjera
LAJME

Ndryshime të bujshme në televizion, ‘Klanifornia’ largohet nga Tv Klan, Julian Deda njofton se…

Nga sezoni i ardhshëm televiziv spektaklin e humorit “Klanifornia”...

Rriten duke i bërtitur prindërit, ja pasojat negative që mbeten te këta fëmijë

Shumë prindër përdorin të bërtiturat si një metodë disiplinore...

Po afrohet dita! Zbulohet data e dasmës së Arbanës dhe Eduartit

Arbana Osmani dhe Eduart Grishaj do të martohen në...