img_1479.jpg

LIDHU ME NE

84,606FansaPëlqeje

Te fundit

KUSH ESHTE QUMESHTI I MREKULLIVE QE KUSHTON 10 MIJE LEK TE VJETRA GRAMI

Nga Dr.Ismail Lutolli specialist Pediatër subspecialist Dijetolog-Nutricionist Ç’është qumështi i bletës? Qumështi i bletës “shëron çdo sëmundje” !!! A guxon te përdoret te fëmijët e vegjël ? Cilat janë...

“Little Albania” në New York

Nju-Jorku është stacioni i parë i emigrantëve shqiptarë që vijnë nga Evropa në Amerikë. Një pjesë e tyre qëndrojnë në këtë epiqendër zhvillimi në...

Ja kush ishte shqiptari i parë që ka shkuar në SHBA

Për shkak të kushteve politike, sociale dhe ekonomike shqiptarët e kanë njohur që herët emigracionin, e ndërsa vendet e afërta ishin ato që i...