ÇFARË THOTË KANUNI I LEK DUKAGJINIT PËR FEMRAT, FEJESËN DHE MARTESËN

Fejesa dhe martesa te shqiptarët gjer më vitin 1929, kur hyri në fuqi kodi civil i shtetit shqiptar të Zogut, si dhe marrëdhëniet familjare nuk trajtoheshin me ndonjë kod...

AKSIDENT NE AKSIN SHKODER-KOPLIK

Një aksident rrugor ka ndodhur mbrëmjen e së mërkures në aksin rrugor Shkodër- Koplik . Një automjet tip vw Golf Plus është aksidentuar duke u përmbysur. Me sa mesohet nuk ka...

Ky është artisti i parë shqiptar që në vitin 1989 ka bërë duart si...

Simboli i shqiponjës që tashmë përdoret nga artistët shqiptarë, dhe jo vetëm, konsiderohet të jetë një ndër simbolet më të famshme gjithandej nëpër botë, dhe një artist shqiptar konsideron...

A ja vlen të protestosh çdo të enjte me shpenzime “partie” ?!

Nga Artur Ajazi Që një parti politike, aq më tepër një parti në opozitë, të organizojë tubime dhe protesta masive natyrisht duhet të shfrytëzojë mbi çdo gjë tjetër, arsenalin dhe...

SHKODËR, KONCERT NË DITËN BOTËRORE TË SËMURËVE

Pas meshës së shenjtë në ditën botërore të sëmurëve dhe punonjësve të mjekësisë u zhvillua një aktivet fetaro-kulturor në sallën kardinal “Mikel Koliqi” në famullinë e Shkodrës. I pranishëm ishte...

Duhet të punoni vetëm kaq orë në ditë që të jeni produktivë

Shpesh bëjmë gabim kur lidhim orët e gjata me më shumë punë. Studimet kanë treguar se ka një diferencë mes sasisë dhe efektivitetit të punës që bëjmë. Duhet të punoni...

Kuvendi i Shqipërisë, 36 deputetët nuk kanë folur asnjëherë

Raporti monitorues për Kuvendin i Institutit të Studimeve Politike ka nxjerrë një numër të madh deputetësh, që nuk e kanë marrë asnjëherë fjalën në foltoren e tij. Raporti përfshin sesioni...

I plagosur në mes të borës në Koplik, bariu transportohet me helikopter drejt Tiranës

Një bari prej 4 orësh i plagosur në Koplik, është shpëtuar nga Shërbimi i Urgjencës Mjekësore Bëhet fjalë për një 25 vjeçar me inicialet Z.D, i cili ndërsa kujdesej...

Ngrihet Task-Forca për shfrytëzimin e qëndrueshëm të ekosistemeve në liqenin e Shkodrës dhe lumin...

Është ngritur Task-Forca e Përbashkët për shfrytëzimin e ekosistemeve në Liqenin e Shkodrës dhe lumin Buna. Kjo u vendos gjatë trajnimit të organizuar nga Fondi Shqiptar i Zhvillimit në qytetin...

Ja si paraqitet situata nga dëbora në territorin e bashkisë Shkodër në 24 orët...

Situata në territorin e Bashkisë së Shkodrës paraqitet si më poshtë : Punonjësit e Ujësjellës Kanalizimeve po punojnë për pastrimin e trotuareve dhe shpërndarjen e kripës. Njësia Administrative Dajç: Në Nj. Administrative...

LIDHU ME NE

77,664FansaPëlqeje

PUBLICITET

- PUBLICITET -

Te fundit

Operacioni “Kir” ne pranga nje 45 vjecar

Shkodër - Finalizohet operacioni policor i koduar “Kir”, sekuestrohen lëndë narkotike, armë, radio marrëse-dhënëse, 1 në pranga Shërbimet e Komisariatit të Policisë Shkodër, në bashkëpunim...

Plane për këtë javë?Zbuloni parashikimin e yjeve nga Jorgo Pulla

Si nis kjo javë për 12 shenjat e horoskopit? Cila do jetë shenja më me fat dhe çfarë ju pret gjatë kësaj periudhe? Keni...

Këto janë tre shenjat e horoskopit që nuk “marrin erë” nga dashuria

Kur vjen fjala tek dashuria për Dashin, Demin dhe Akrepin, kjo është diçka thuajse “e paarritshme” për ta. E themi këtë sepse Dashi shpesh zgjedhje...