THETHI MIRËPRET TURISTËT ME EKSPLORIM, GATIM, RITËM DHE ART

Turistët dhe vizitorët vendas kjo fundjavë i pret ndryshe në Theth. Përveçse bukurive të mahnitshme të natyrës së egër në majat e thepisura të Bjeshkëve të Namuna dhe buzë...

Ndërsa ka filluar plazhi, Thethi mbulohet nga 2 metra borë. Banorët: Apel për ndihmë

Teksa sezoni i plazhit ka nisur, të paktën në dy fundjavat e fundit, zona të tjera turistike të vendit, siç është ajo e Thethit janë të izoluara edhe sot...

Në Theth edhe plazh në pishina natyrore

Thethi nuk është vetëm një vend ku mund të soditësh bukuritë natyrore, por atje mund të bësh edhe plazh. Dhe për këtë shërbejnë vaskat e gurit në Ndërlyse, ose...

Te fundit

Zgjidh një diell dhe merr tani një mesazh për të ardhmen tënde

Një truk i momentit që mund ta provoni edhe ju, kudo ku jeni! Mjafton t'i besoni intuitës suaj dhe të zgjidhni një diell. Në...

Ndjehen pekundje termeti ne Shqiperi… ja sa ishte magnituda

Lëkundje tërmeti janë ndier në kryeqytet mbrëmjen e kësaj të hëne. Sipas Qendrës Europiane-Mesdhetare të Sizmologjisë tërmeti ka qenë i magnitudës 3.4. Epiqendra e lëkundjeve ka...

Noizy tregon gjënë më të vështirë që u desh të përballonte kur shkoj në...

Noizy është një nga reperët më të njohur dhe më të dashur për publikun shqiptar. Ai ishte i ftuar këtë të hënë në emisionin...