BAHÇALLEK, MBIKALIMI QË NUK PËRDORET

Në segmentin rrugor nacional që lidh Shkodrën me Lezhën, mbikalimet dhe nënkalimet në rrugë janë të pakta. Por edhe aty ku këto hapësira për të ndërprerë rrugën janë të...

ANA E MALIT PA MUZE, OBJEKTET NË MAGAZINË

Ka histori mijëra vjeçare e kulturë për të prezantuar por nuk ka asnjë muze. Ky paradoks shoqëron njësinë administrative Ana e malit. Objekte të shekullit të tretë para Krishtit qëndrojnë...

VOLEJ MESHKUJ, VLLAZNIA E PATHYESHME

Skuadra e Vllaznia në volejboll për meshkuj ka arritur një tjetër fitore në kampionatin kombëtar. Shkodranët kanë marrë fitoren e radhës ndaj Skenderbeut duke fituar 3-1 në ndeshjen e luajtur...

Plazhe qiellore, ujë kristal, kështjella dhe mikpritja më unike në botë…Shqipëria

Mjafton ta vizitosh njëherë dhe të dashurohesh në të përjetësisht, kjo është riviera shqiptare. Këtë lë të kuptohet edhe gazetarja italiane Francesca Massoti në përshkrimin që i bën rivierës shqiptare....

Te fundit

Ndodh mrekullia! I paralizuari arrin të ecë pas shumë viteve

Një baba 29-vjeçar në SHBA që mbeti i paralizuar nga mesi e poshtë, ka filluar të ecë sërish pas një implanti në trurin e...

Pasi BE-ja i mbylli ‘derën’ e kufijëve, edhe Britania e Madhe i jep një...

Qeveria britanike e Boris Johnson ka shpallur sot një listë të plotë të vendeve, qytetarët e të cilave që do duan të shkojnë në...

110 fëmijë të infektuar me covid19 në Shqipëri

Ndërkohë që vendi çdo ditë është duke raportuar një numër të lartë të infektuarit me Covid-19, mes tyre ka edhe fëmijë. Mësohet se qysh nga...