STAR PLUS DHE QYTETARË NDIHMA NË FAMILJEN ZEFI

Dy ditë më parë Star Plus solli me qëllim sensibilizimi historinë e kësaj familjeje cila po përballet me një varfëri ekstreme. Përvec ushqimeve për të pasur plot tryezën e festave...

KRISHTLINDJA, KËNGË NË RRUGËT E SHKODRËS

“Betlehemi i gjallë” ka ardhur në disa prej lagjeve të qytetit të Shkodrës. Kori i kishës katolike e ka risjellë edhe njëherë këtë rit fetar duke kënduar këngë kishtare në...

Loro Boriçi, simboli i futbollit shqiptar

Atij i përkasin shumë epitete jo vetëm të futbollistit të madh e të “njëfarë” superelite të rrallë me karakteristika të fisme të lojës së magjishme, trajnerit me një bagazh...

Rrjeta e çarë e portës në “Reshit Rusi”, ajo që bëri lëmsh shkodranët dhe...

Ndeshja e djeshme në mes Veleçikut dhe Vllaznisë ka patur edhe një moment interesant që shkaktoi polemika por edhe të qeshura në fakt. Ka qenë minuta e 37-të e takimit...

SHKODËR, DOKUMENTAR PËR KRAHINËN E PULTIT

“Trojet Arbnore” është dokumentari i shfaqur në mjediset e hotel Colosseo për atë që dikur ishte principatë, zona e Pultit e cila sot është një njësi administrative e bashkisë...

SHKODËR, “ASNJË FËMIJË JASHTË”

Është organizuar aktiviteti i 12-të “Asnjë fëmijë jashtë” nga The Door Albania në bashkëpunim me Bashkinë Shkodër. Përmes këtij organizimi synohet përfshirjen e të gjithë fëmijëve në aktivitete sociale dhe...

SHKODËR, KONCERTI TRADICIONAL I KRISHTLINDJES

Famullia e Shkodrës e kishës katolike ka organizuar koncertin tradicional të Krishtlindjes. Ky koncert u mbajt në katedralen “Shën Shtjefni” me pjesë muzikore nga kori dhe solistë. Famullitari i Shkodrës dom...

BABAGJYSHI I PLOTËSON DËSHIRËN ROMEOS

Deshirat dhe kerkesat e femijeve jane te ndryshme, ndaj dhuratave qe duan per festat e fundvitit. Romeo nga lagjia Skenderbeg ne Lezhe, i ka drejtuar një letër Babagjyshit duke i...

RRETHINA, PJETRI: NË MARS ME UJË TË PIJSHËM

Njësia Rrethina në bashkinë e Shkodrës do të marrë zgjidhje për problemin e furnzimit me ujë të pijshëm. Bashkia e Shkodrës ka nisur investimi për ndërtimin e rrjetit të ri...

SHKODËR, BESIMTARËT NË SHIROKË MIRËPRESIN MARTIRËT

Kisha e Shirokës në Shkodër e ka patur më të veçantë meshën solemne të Krishtlindjes. Besimtarët dhe kleri atje në këtë meshë të kremtuar kanë patur pranë vetes 38 Martirët...

Te fundit

Ndodh mrekullia! I paralizuari arrin të ecë pas shumë viteve

Një baba 29-vjeçar në SHBA që mbeti i paralizuar nga mesi e poshtë, ka filluar të ecë sërish pas një implanti në trurin e...

Pasi BE-ja i mbylli ‘derën’ e kufijëve, edhe Britania e Madhe i jep një...

Qeveria britanike e Boris Johnson ka shpallur sot një listë të plotë të vendeve, qytetarët e të cilave që do duan të shkojnë në...

110 fëmijë të infektuar me covid19 në Shqipëri

Ndërkohë që vendi çdo ditë është duke raportuar një numër të lartë të infektuarit me Covid-19, mes tyre ka edhe fëmijë. Mësohet se qysh nga...