RRETHINA, VITI 2019 ME UJË TË PIJSHËM

Administratori i Njësisë Rrethina Vlash Pjetri në një intervistë për Star Plus bëri të ditur për banorët e kësaj njësie që brenda muajit Prill të vitit të ardhshëm do të...

NIS RIKONSTRUKSIONI I RRUGËS SË KALASË

Me fondet e veta të emergjencës bashkia Lezhë ka nisur punën për zbatimin e projektit që ka të bëjë me rehabilitimin e një segmenti në rrugën e kalasë i...

SHKODËR, MINISTRI BUSHATI DHURATA PËR FËMIJËT

Ministri për Europën dhe Punët e Jashtme Ditmir Bushati, në cilësinë dhe të deleguarit të PS-së në qarkun Shkodër ka marë pjesë në aktivitetet festive me fëmijët e Spitalit të...

KRYEMINISTRI HARADINAJ VIZITON SHKODRËN

Kryeministri i Kosovës Ramush Haradinaj ka zhvilluar një vizitë në qytetin e Shkodrës. Ndalesën e parë shefi i qeverisë të Kosovës e bëri tek bust ii Isa Boletinit duke...

KRISHTLINDJA, MASSAFRA: LUMTURIA S’QËNDRON TEK PUSHTETI

Arqipeshkvi i dioqezës Shkodër-Pult monsinjor Angelo Massafra ka dhënë urimin e tij për festën e Krishtlindjes. Në mesazhin e tij monsinjor Massafra tha se lumturia nuk qëndron në kërkimin e...

Pamje fantastike e Urës së Mesit në Shkodër

Pamje fantastike të Urës së Mesit në Shkodër, i sjell arkitekti i njohur Besnik Aliaj në profilin e tij në facebook. Ura e Mesit është ndërtuar në vitin 1770. Ura...

Te fundit

Ndodh mrekullia! I paralizuari arrin të ecë pas shumë viteve

Një baba 29-vjeçar në SHBA që mbeti i paralizuar nga mesi e poshtë, ka filluar të ecë sërish pas një implanti në trurin e...

Pasi BE-ja i mbylli ‘derën’ e kufijëve, edhe Britania e Madhe i jep një...

Qeveria britanike e Boris Johnson ka shpallur sot një listë të plotë të vendeve, qytetarët e të cilave që do duan të shkojnë në...

110 fëmijë të infektuar me covid19 në Shqipëri

Ndërkohë që vendi çdo ditë është duke raportuar një numër të lartë të infektuarit me Covid-19, mes tyre ka edhe fëmijë. Mësohet se qysh nga...