ARQIPESHKVIA DHE KARITASI GËZOJNË FËMIJËT

Permes nje atmosfere festive dhe miqesore femijet e komunitetit rom dhe egjiptian ne shkoder jane bere pjese e nje nisme mjaft fisnike të dioqezës së Shkodrës, korpusit te paqes...

PUNONJËSIT E FABRIKËS SË DUHANIT 22 MUAJ PA RROGA

Punonjësit e ish-fabrikës së duhanit në qytetin e Shkodrës kanë 22 muaj pa marrë pagat të cilat ndonëse i janë premtuar nga ana e ministrisë së ekonomisë dhe financave...

HISTORI, NOSTALGJIA PER FABRIKËN E DUHANIT

Kjo është ish-fabrika e duhanit në qytetin e Shkodrës. Dikur aty punonin 2800 persona. I gjithë duhani që prodhohej në Gurin e Zi, Postribë dhe Malësinë e Madhe grumbullohej dhe...

Ja pse natën e Vitit të Ri duhet të ecni me një valixhe nëpër...

Festat janë koha ideale për të reflektuar. Çfarë kemi bërë mirë dhe çfarë mund të përpiqemi të bëjmë më mirë? Për të ndihmuar veten për të arritur qëllimet tuaja ju...

SHKODËR, INVALIDËT ‘ME DUAR NË XHEPA’ NË FUNDVIT

Një ditë më parë Star Plus solli problematikën e personave në nevojë si paraplegjik dhe tetraplegjik që trajtohen me ndihmë ekonomike të cilët ende në këtë fundvit nuk kanë...

SHKODËR ,KËSHILLI BASHKIAK DHURON PËR FËMIJËT

Anëtarë të Këshillit Bashkiak Shkodër, me rastin e festave të fundvitit kanë dhuruar lodra për fëmijët rezident në Shtëpinë e Fëmijës 6-16 vjeç. Fëmjiët interpretuan këngë dhë valle popullore para...

RRITJA E ÇMIMEVE, QYTETARËT E PAKËNAQUR

Si zakonisht, me afrimin e festave të fundvitit janë rritur edhe çmimet e frutave dhe perimeve në tregjet e ndryshme të qytetit të Shkodrës. Qytetarët shkodranë janë mësuar tashmë me...

SHKODËR, MINISTRI BUSHATI DHURATA PËR FËMIJËT

Ministri për Europën dhe Punët e Jashtme Ditmir Bushati, në cilësinë dhe të deleguarit të PS-së në qarkun Shkodër ka marë pjesë në aktivitetet festive me fëmijët e Spitalit të...

SHKODËR, PETANI URON BESIMTARËT PËR KRISHTLINDJEN

Famullitari i Kishës Ortodokse në Shkodër At Nikolla Petani ka uruar mbarë besimtarët për festën e shenjtë të Krishtlindjes. At Nikolla Petani ftoi të gjithë që të jenë pranë fesë...

KRISHTLINDJA, MASSAFRA: LUMTURIA S’QËNDRON TEK PUSHTETI

Arqipeshkvi i dioqezës Shkodër-Pult monsinjor Angelo Massafra ka dhënë urimin e tij për festën e Krishtlindjes. Në mesazhin e tij monsinjor Massafra tha se lumturia nuk qëndron në kërkimin e...

LIDHU ME NE

84,606FansaPëlqeje

Te fundit

Paolo Fox nxjerr parashikimin per kete jave 14-20, ketyre 2 shenjave me ne fund...

Dashi/ Gjatë këtyre ditëve do të keni ndjesinë sikur ka përfunduar një periudhë e lodhshme. Më e keqja tashmë ka kaluar dhe ju ndiheni...

Nëse zgjoheni në këtë orë gjatë natës, atëherë dikush kërkon tu thotë diçka

Qëndrimi zgjuar ne disa ore të caktuara te ditës, ka disa kuptime. Mësojini me poshtë:   9-11 të mbrëmjes Qëndrimi zgjuar në këto orë është ndoshta për...

Mësoni gjithçka për fatin tuaj, duke lexuar vijat midis dorës dhe parakrahut

Në pjesën midis pëllëmbës së dorës dhe pjesës tjetër të parakrahut krijohen disa vija horizontale të lakuara, të cilat njihen si vijat byzylyk. Lexuesit...