ANA E MALIT PA MUZE, OBJEKTET NË MAGAZINË

Ka histori mijëra vjeçare e kulturë për të prezantuar por nuk ka asnjë muze. Ky paradoks shoqëron njësinë administrative Ana e malit. Objekte të shekullit të tretë para Krishtit qëndrojnë...

SHKODRA HAP ZEMRËN PËR NJERËZIT NË NEVOJË

Qytetarë të shumtë Shkodranë iu përgjigjën nismës “Gatuaj një pjatë më shumë”, duke dhuruar ushqime por edhe veshje për shtresat në nevojë dhe të pastreha. Prej tre vitesh tashmë aktivistë...

80% e shqiptarëve duan të ikin “nga sytë këmbët” nuk ka punë në këtë...

Pas largimit të të rinjve, mjekëve dhe infermierëve si dhe efektivëve të policisë, mbi 80 % e shqiptarëve duan të emigrojnë jashtë vendit. Kjo është anketa e fundit e INSTAT...

Edi Rama u thotë “Lamtumirë”, ja çfarë do ndodhë këto dy ditë në Shqipëri

Kur kanë mbetur edhe dy ditë nga mbyllja e basteve sportive si dhe të kazinove elektronike, këto biznese kanë nxituar që të ulin sa më shpejt qepenat. Qeveria ka marrë...

Po zhduket tradita e bakllavasë, tani blihet e gatshme

Sektorin ku prodhohen shërbetrat në pastiçeri e gjejmë të tejmbushur me tepsitë e bakllavave këto ditë të fundit të vitit. “Kërkesa kuptohet që në fundvit është e madhe për të...

Rrethimi i ri i Shkodrës

Pas grekëve, edhe serbo-malazezët kanë nisur të ngrenë memorialet për ushtarët e tyre… Cilat janë projektet që po zbatohet larg syrit të medias e publikut? Si janë mbajtur ceremonitë e fshehta...

‘Nga 1 janari 2019 bastet do trajtohen si parcela kanabisi’, Lleshaj porosi drejtuesve të...

Ministri i Brendshëm, Sandër Lleshaj ka zhvilluar një takim me drejtuesit e Policisë së Shtetit me fokus ndalimin e basteve sportive nga data 1 janar 2019. Lleshaj tha se çdo...

Më kujtohet kur e diela kishte tjetër kuptim, kur i vinte era dashuri e...

Sot është e diel. E diel, por shumë më e ndryshme se të dielat në të kaluarën. Mezi dola nga krevati.E shikova telefonin, ora ishte rreth 12, dhe mendova:...

Parashikimi i motit për natën e ndërrimit të viteve

Një valë e të ftohtit Arktik do të zbresë gjatë natës së ndërrimit të viteve drejt Europës Qendrore, por kryesisht në Europën Lindore dhe mbi Ballkan. Edhe në Shqipëri, gjatë...

NIS RIKONSTRUKSIONI I RRUGËS SË KALASË

Me fondet e veta të emergjencës bashkia Lezhë ka nisur punën për zbatimin e projektit që ka të bëjë me rehabilitimin e një segmenti në rrugën e kalasë i...

LIDHU ME NE

84,606FansaPëlqeje

Te fundit

Sa gishta jane ne foto? A e gjeni dot? 95 perqind e njerëve gabojne

Shikojeni foton e plote me poshte. Ky eshte nje nga kuicet argetuese i cili ne pamje te pare duket i thjeshte por pjesa me...

Pas ndarjes nga Roberti, Nora flet për herë të parë për lidhjen e re

Edhe pse kanë kaluar dy muaj që nga deklarata e ndarjes së Robertit dhe Norës, dyshja vazhdon të mbetet shumë e komentuar. Deri më...

RAMA MBLEDH GRUPIN E PS-SË, NË FOKUS REFORMA ZGJEDHORE

Kryeministri Edi Rama po zhvillon mbledhjen e grupit të Partisë Socialiste prej orës 08:30 të mëngjesit.   Në mbledhje po diskutohet për projektligjet që do të...