Asnjë postim për tu shfaqur

Te fundit

Veriu i Shqipërisë goditet nga 2 tërmete, reagon Ministria e Mbrojtjes

Veriu i Shqipërisë u godit pak orë më parë nga dy tërmete, një në Kukës dhe tjetri në Dibër. Menjëherë ka ardhur dhe reagimi...

Gruaja shqiptare me biznesin në SHBA, ndër më të sukseshmet nën moshën 40-vjeçare

Orieta Kristo emigroi nga Shqipëria në Shtetet e Bashkuara në moshën 14-vjeçare, pa ditur pothuajse fare anglisht. Sot ajo është drejtuese e një kompanie të...

“Xhevdeti iku, tani kemi Çukurin”

Nga Ilir Levonja Nga dje nuk është më mes nesh një nga yjet e kinemasë shqiptare, Xhevdet Ferri. Çfarë nuk u tha, çfarë nuk u...