DOM ARTUR JAKU: BOLL ME VRASJE. NDALENI DHUNËN DHE TERRORIN!

“Boll me vrasje. Ndaleni dhunën dhe terrorin!” Ky është mesazhi që meshtari i Shkodrës dom Artur Jaku dha sot nga mesha me rastin e 2 vjetorit te shenjterimit te...

SHKODËR, KONCERTI TRADICIONAL I KRISHTLINDJES

Famullia e Shkodrës e kishës katolike ka organizuar koncertin tradicional të Krishtlindjes. Ky koncert u mbajt në katedralen “Shën Shtjefni” me pjesë muzikore nga kori dhe solistë. Famullitari i Shkodrës dom...

KRISHTLINDJA, KËNGË NË RRUGËT E SHKODRËS

“Betlehemi i gjallë” ka ardhur në disa prej lagjeve të qytetit të Shkodrës. Kori i kishës katolike e ka risjellë edhe njëherë këtë rit fetar duke kënduar këngë kishtare në...

KIR, ARGJINATURA KTHEHET NË LANDFILL

Edhe pse shpesh herë është thënë që argjinaturat duhet të mbrohen e madje të mirëmbahen e të investohen, tek argjinatura e lumit Kir ndodh e kundërta. Çdo ditë aty sasia...

Punonjësi më i ri në Spitalin e Shkodrës, Ogerta Manastirliu i uron punë të...

Nje dite pas inaugurimit te urgjences se Spitalit Rajonal te Shkodres ku prezente ishte edhe ministrja e shendetesise Ogerta Manastirliu vjen nje tjeter lajm i rendesishem. Ka qene vete ministrja...

SHKODRA VERË NË VJESHTE

Nese mendoni se jane pamje te marra ne vere gaboheni, këto jane pamje te marra sot ne mes te tetorit ku dita të ngjason me një dite vere. Ditë të...

Shkodra si strehë e të ikurve

Shkodra, në shekujt XVIII dhe XIX ishte një qendër e rëndësishme ekonomike dhe kulturore. Tregu shkodran zhvillonte një veprimtari të gjerë tregtare, e cila kulmoi me një zhvillim të...

Rrjeta e çarë e portës në “Reshit Rusi”, ajo që bëri lëmsh shkodranët dhe...

Ndeshja e djeshme në mes Veleçikut dhe Vllaznisë ka patur edhe një moment interesant që shkaktoi polemika por edhe të qeshura në fakt. Ka qenë minuta e 37-të e takimit...

SHKODËR, VIZITORËT E SHTATORIT

Shkodra është shndërruar në një ndër qytetet më atraktive dhe që ngjall kureshtjen jo vetëm të fqinjëve, por të turistëve nga vende të ndryshme të Europës, dhe më gjerë....

EURODEPUTETJA DORIS PACK: SHKODRA E BUKUR, POR E PASIGURTË

Kryetarja e Bashkise Shkoder Voltana Ademi ka pritur ne zyren e saj eurodeputeten Doris Pack. Ne nje prononcim per mediat, eurodeputetja u shpreh se Shkodra eshte nje qytet i bukur...

Te fundit

Ka habitur të gjithë/ Shqiptari me makinë Lambo dhe shtëpinë si kasolle

Kjo foto që po bën xhiron në rrjetet sociale supozohet se është bë në një fshat të Malësisë së Madhe në Mal të Zi. Fotografia...

Po luante por rrëshkiti dhe ra në një gropë, aty beri zbulimin e pabesueshem

Një fëmijë 9 vjeçar nga Nju Meksiko ishte duke luajtur kur rrëshkiti dhe ra në një gropë mbi një fosil mbi 1 milion vjeçar. Jud...

U lidh me Izet Haxhinë dhe i kushtonte poezi, ish-e dashura e tij shkodrane...

Erjona Parruca, ish-e dashura e Izet Haxhisë u bë një nga personazhet më të përfolura në media për shkak të historisë pasionante në letra...