“URA E MESIT” NJË NGA PERLAT E SHKODRËS

Ura e Mesit,Ndodhet 8 km larg qytetit të Shkodrës mbi lumin Kir,përfaqeson një monument kulture me vlera të mëdha dhe simbol i zhvillimit të Shkodrës dhe rrugëve të saj...

(VIDEO) Tamara e Kelmendit, mrekullia vetë e turizmit malor të Shqipërisë

Tamara është qendra administrative e Kelmendit që më 1935. Shtrihet buzë Cemit të Selcës, aty ku Cemi i Selcës bashkohet në një lumë të vetëm me Cemin e Vuklit,...

Shkodra 7 Janar 2018

Shkodra 7 Janar 2018 Shkodra 7 Janar 2018

Fotografi të vjetra të Shkodrës

Foto të vjetra nga Shkodra. Qyteti i Shkodrës përmes objektivit të disa fotografëve vendas dhe të huaj që e kanë vizituar.                      

SI TE NDIHESH NE SHKODER SI SHKODRAN

Kur vizitojmë një qytet, ne e shohim atë nga një këndvështrim i largët dhe pëlqejmë ato gjëra, që ne besojmë se janë më të bukurat dhe më interesantet. Por...

E mrekullueshmja Shqipëri e 1914-ës…Fotot e rralla të një vendi që s’është më

Një Shqipëri që nuk ekziston më. Pamje të qyteteve shqiptare në vitet 1914-1918 të cilat do t’u befasojnë. Imazhe nga Shkodra, Tirana, Vlora, Durrësi, Kruja, etj. të sjella me ngjyra...

Foto-Video, Përmbytjet ne Shkodër 2010

https://www.youtube.com/watch?v=07vFBCFYj3s https://www.youtube.com/watch?v=70WSxmzUBdU https://www.youtube.com/watch?v=VNJzBmZAcYg

Shiroka, dobësia e shkodranëve.

E gjendur vetëm katër kilometra larg qytetit të Shkodrës, në bregun e Liqenit të Shkodrës dhe rrëzë malit të lartë të Taraboshit, pika turistike e Shirokës është padyshim një...

Te fundit

Lajme në dashuri! 3 shenjat e horoskopit që do kenë të reja

Yjet premtojnë ndryshime të mëdha në jetën sentimentale, veçanërisht për 3 shenja të horoskopit. Shigjetari. Tani për tani, Shigjetari do të ndihet i sigurt dhe...

Brad Pitt dhe Jennifer Aniston, rikthehen bashkë …

Brad Pitt dhe Jennifer Aniston u bënë bashkë në ekran për herë të parë pas kaq shumë kohe, të enjten në një interpretim live...

Rritja e rasteve me koronavirus, rikthehet karantina në…

Rritja e madhe e rasteve me koronavirus se fundi ka detyruar Izraelin t’i kthehet masave te rrepta per mbajtjen ne kontroll te situates. Mediat e...