Pas 27 vitesh, takohen për herë të parë sëbashku tre ish- futbollistë të Vllaznisë

Sporti gjithmonë është konsideruar si një mënyrë për të bashkuar njerëzit. Por në fakt ka edhe arsye të tjera që kanë ndihmuar në shpërndarjen e tyre në të katër...

KFF VLLAZNIA, PËRGATITJE INTENSIVE PËR NË CHAMPIONS

Skuadra e Vllaznisë në futboll për femra po zhvillon dy seanca stërvitore në ditë sa i përket edhe përgatitjeve për në Champions League. Natyrisht që synimi i tyre është që...

VELIPOJË, PRONARËT: KEMI SHUMË PROBLEME

Zëvendëskryeministrja Senida Mesi ka zhvilluar një takim me pronarët e bizneseve në plazhin e Velipojës. Këta të fundit kanë shprehur problematika pafund që nuk gjejnë zgjidhje prej vitesh. Numri dy i...

VELIPOJË, PRONARËT: PROBLEM AKSET RRUGORE

Rruga e re e Velipojës që është në rikonstruksion e sipër është një problem shqetësues për bizneset e Velipojës dhe pushuesit e shumtë që zgjedhin këtë plazh. Pronarët e bizneseve...

“UZINA E TELAVE”, ISH-PRONARËT NË GJYKATË

Rreth 40 punonjësit e Uzinës së Telave në Shkodër kanë hyrë në muajin e 14 që nuk po marrin rrogat. Duke parë shqetësimin e punonjësve Bashkimi i Sindikatave të...

SHKODËR/ SKANDALI, NUK SHPËRNDAHEN DËFTESAT

Nxënësit e shkollave fillore dhe të mesme në të gjithë Shqipërinë nuk janë pajisur me dëftesa. Edhe pse jemi në mes të muajit korrik, asgjë nuk është bërë për...

KOLA: IA ARRITËM QELLIMIT EDHE PSE RIVALITETI I MADH

Kishin si objektiv vendet e para dhe ja arritën dhe trajneri i Vllaznisë në çiklizëm Leonat Kola në një intervistë për Star Plus u shpreh se pavarësisht suksesit të...

Çiklistët e Vllaznisë dominojnë edhe në Kampionatin Kombëtar

Çiklistet e Vllaznise kane dominuar edhe ne garat e Kampionatit Kombetar. Ne renditjen ekipore ata kane zene vendin e pare nderkohe ne renditjen individuale per kategorine junior ata jane...

“SMILE ALBANIA”, PËRZGJIDHEN TË RINJTË NË SHKODËR

Mbi 120 të rinj i janë bashkuar projektit “Smile Albania” në Administratën e Zonave të Mbrojtura në Shkodër, një ide kjo e shtrirë në të gjithë Shqipërinë nga Ministria...

TRE RASTE TË FËMIJËVE ME FRUTH NË SHKODËR

Rastet e fëmijëve që janë prekur nga probleme të ndryshme shëndetësore nuk kanë munguar në spitalin rajonal të Shkodrës edhe muaji korrik pati në disa ditë temperatura të ulëta. Shefja...

LIDHU ME NE

69,279FansaPëlqeje

PUBLICITET

- PUBLICITET -

Te fundit

Merr flakë arkiva e Gjykatës (VIDEO)

Vetëm pak minuta më parë, një zjarr ka rënë në godinën e Gjykatës së Lartë në kryeqytet. Mësohet se flakët kanë përfshirë arkivin e Gjykatës...

ZHDUKEN VIZAT E BARDHA NË RRUGËT E SHKODRËS

Për të zbatuar rregullat e qarkullimit në radhë të parë është e nevojshme sinjalistika rrugore. Por ne qytetin e Shkodrës kjo e fundit mungon...

VLLAZNIA NË STËRVITJE, ZHVILLON NDESHJE KONTROLLI

Është bërë një javë që Vllaznia ka nsiru stërvitjen në përgatitje për në sezinin e ri futbollistitk I cili nis në datën 9 shtator...