TAKIM I KOMUNITETEVE FETARE PËR MBROJTJEN E TOKËS

Tri komunitetet fetare në Shkodër kanë zhvilluar një takim të përbashkët me temën “Të mbrojmë tokën, shtëpinë tonë të përbashkët”. Ky takim u zhvillua në mjediset e hotel “Colosseo”.     Arqipeshkvi...

URA E KIRIT-MJEDË DREJT PËRFUNDIMIT

Punimet në aksin prej 14 kilometrash Ura e Kirit Mjedë janë duke vijuar me ritme të kënaqshme. Kjo edhe nga moti me diell i cili ka favorizuar firmën që...

BLERAN, BANORËT BLEJNË VETË TRANSFORMATORIN

Mungesa e energjisë elektrike në fshatin Bleran, pjesë e njësisë administrative Rrethina ka detyruar banorët që ta blejnë vetë transformatorin dhe ta mirëmbajnë atë duke qënë se shpesheherë moti...

BASHKIA DHE “PAK” AKTIVITET SENSIBILIZUES

Bashkia e Shkodrës në bashkëpunim me Shoqatën e Invalidëve Para& Tetraplegjikëve të Shqipërisë- dega Shkodër, kanë organizuar një aktivitet sensibilizues me personat me aftësi ndryshe, në mjediset e palestrës...

SHKODËR, DITA E 9-TË E PROTESTËS TË STUDENTËVE

Studentët e universitetit “Luigj Gurakuqi” kanë hyrë në ditën e 9-të të protestës së tyre ndërsa bashkë me protestën vijon edhe bojkoti në sallat e auditoreve.     Protestuesit kërkojnë që studentëve...

PROTESTA, “8 PIKA, DY SHESHE, NJË KAUZË”

Studentët po protestojnë të ndarë edhe sot. Pjesa dërrmuese e tyre ndodhen përpara Ministrisë së Arsimit aty ku protestojnë për të 9-ën ditë me radhë, ndërsa një pjesë tjetër...

LIDHU ME NE

84,606FansaPëlqeje

PUBLICITET

- PUBLICITET -

Te fundit

‘Zot na mbro’, i ati tregon letrën e shkruar nga e bija: Ajo e...

20 vjeçarja Xhesika Biqiku, është e para vik,timë e Tiranës nga tërmeti i 26 Nëntorit. Ajo jetonte në zonën e Kombinatit dhe në errësirë...

Elvisi sqaron të vërtetën e telefonatës që tr onditi Shqiptarinë! Ka një kërkesë për...

Elvisi sqaron te verteten e telefonates qe tronditi Shqiptarine! Ka nje kerkese per Shqiptaret!   Ishte LIVE ne emision “MISIONI PER THUMANEN” dhe nje nga thirrjet...

Studim: Burrat “piqen” vetëm kur mbushin 54 vjeç

Studiuesit në Shtetet e Bashkuara prezantuan një studim në të cilin ata konkludojnë se burrat mund të konsiderohen të rritur, vetëm kur mbushin 54...