URA E KIRIT-MJEDË DREJT PËRFUNDIMIT

Punimet në aksin prej 14 kilometrash Ura e Kirit Mjedë janë duke vijuar me ritme të kënaqshme. Kjo edhe nga moti me diell i cili ka favorizuar firmën që...

BASKET, PRESIDENTI XHAFERRI: TË RIKTHEJMË LAVDINË

Vllaznia në basketbollin e meshkujve mori fitoren e parë ndaj Tiranës duke i mundur bardheblutë në shifrat 78-70 dhe për këtë sukses të parë në këtë kampionat president ii...

“TË VIJOJË PUNA PËR HEC-ET”, BANORËT: MORËN FIRMA NGA TË VDEKUR

Në gjykatën e apelit në Shkodër u zhvillua një dhomë këshillimi për çështjen e hidrocentraleve në Tropojë.     Në fund u la në fuqi vendimi i gjykatës së shkallës së parë...

PROTESTA, “8 PIKA, DY SHESHE, NJË KAUZË”

Studentët po protestojnë të ndarë edhe sot. Pjesa dërrmuese e tyre ndodhen përpara Ministrisë së Arsimit aty ku protestojnë për të 9-ën ditë me radhë, ndërsa një pjesë tjetër...

SHKODËR, DITA E 9-TË E PROTESTËS TË STUDENTËVE

Studentët e universitetit “Luigj Gurakuqi” kanë hyrë në ditën e 9-të të protestës së tyre ndërsa bashkë me protestën vijon edhe bojkoti në sallat e auditoreve.     Protestuesit kërkojnë që studentëve...

BOKS, VLLAZNIA FAZË PËRGATITORE NË VELIPOJË

Pavarësisht mungesës së një presidenti në krye të ekipit, ekipi i boksit i Vllaznisë e ka gjetur mundësinë që të grumbullohet sërish në plazhin e Velipojës. Boksierët kuqeblu bashkë...

Te fundit

Erla Mëhilli bëhet nostalgjike, ja si dukej ajo në ditën e parë si zëdhënëse...

Erla Mëhilli, zëdhënësja e ish-kryeministrit Sali Berisha e komentuar për jetën e saj politike dhe private. Mëhilli me anë të një statusi në rrjetin...

Fansja ”i prish” pushimet Rudina Magjistarit, i lë komentin e pështirë, s’ia përton moderatorja:...

Moderatorja Rudina Magjistari përmes postimeve në rrjetet sociale na ka zbuluar se ka nisur pushimet e saj verore në Turqi, edhe pse në ekran...

79 vjecari niset nga Tirana dhe shkon te familja në Itali, i infekton të...

Një shqiptar i cili shkoi te familja e tij në Itali ka rezultuar pozitiv me koronavirus, së bashku me katër anëtarë të tjerë të...