DEPUTETI SPAHIA: SPITALIT I SHKODRËS DREJT DEGRADIMIT

Ai që lëshoi akuza në mënyrë direkte për situatën e krijuar një ditë më parë nga përmbytjet në spital është deputeti i PD Bardh Spahia.   Sipas tij përmbytja nuk erdhi...

AKADEMIA VLLAZNIA GATI PËR NISJEN E PËRGATITJEVE

Në kohën kur të gjithë presin që ekipin e parë të Vllaznisë ta shohim në fushën e stërvitjes dhe të nisë përgatitjet për sezonin e ri, në klubin shkodran...

BLLOKOHEN 180 KG DJATHË, VINTE NGA SHKODRA

Teksa institucionet ne Shkoder thone se cdo gje eshte ne parametrat e duhura, ne fakt jo vetem qe nuk eshte, por keto produkte levizin pa cilesi dhe ne rrezik...

Si po marrosen të gjithë për fushat shqiptare me livando të Razmës

Të gjithë po vrapojnë atje, disa edhe thjesht për një foto në të cilën me krenari shkruajnë në forma të ndryshme, por me të njëjtën fabul: Jemi në Shqipëri...

Video e projektit për Liqenin e Shkodrës

Bregu perëndimor i Liqenit të Shkodrës do të transformohet, dhe kryeministri Rama ka publikuar një video.   Në të shfaqet projekti që brenda 18 muajsh do të tranformojë këtë pjesë, sipas...

GABIMI NË DIPLOMA, REAGON UNIVERSITETI

Disa studentë të universitetit të Shkodrës “Luigj Gurakuqi” denoncuan një rast flagrant që lidhet me vendosjen gabim të numrit të matrikullimit në diplomat bachelor. Kjo ka bërë që diplomat...

THE JURNAL: SHQIPËRIA, DIAMANTI I PAZBULUAR I EUROPËS, JA SI E PËRSHKRUAJNË SHKODRËN

Revista australiane që i dedikohet udhëtimeve “The Journal” i ka dedkiuar një shkrim kulturës dhe natyrës së Shqipërisë. E vendosur mes veriut të Greqisë dhe ujërave të kaltër të Italisë,...

KOMBËTARJA U-15 GRUMBULLIM PËR MIQËSORET

Kombëtarja U-15 e futbollit ka nisur në Elbasan grumbullimin e saj në vigjilje të dy ndeshjeve miqësore të programuara për tu luajtur më 23 dhe 25 korrik me ekipin...

VOLEJ FEMRA, VLLAZNIA PRETENDON TITULLIN KAMPION

Skuadra e Vllaznisë në volejboll për femra që nga mesi i muajit maj është vënë nën urdhrat e trajnerit Mark Krroqi i cili i rikthehet sërish këtij posti.   Seancat stërvitore...

MUZEU ”OSO KUKA” FLUKS VIZITORËSH

Rrjeti i muzeve të Shkodrës i krijuar për të promovuar dhe ruajtur trashëgiminë e përbashkët kulturore mbetet më aktivi për thithjen e turistëve vendas dhe të huaj.   Drejtori i muzeut...

Te fundit

Erla Mëhilli bëhet nostalgjike, ja si dukej ajo në ditën e parë si zëdhënëse...

Erla Mëhilli, zëdhënësja e ish-kryeministrit Sali Berisha e komentuar për jetën e saj politike dhe private. Mëhilli me anë të një statusi në rrjetin...

Fansja ”i prish” pushimet Rudina Magjistarit, i lë komentin e pështirë, s’ia përton moderatorja:...

Moderatorja Rudina Magjistari përmes postimeve në rrjetet sociale na ka zbuluar se ka nisur pushimet e saj verore në Turqi, edhe pse në ekran...

79 vjecari niset nga Tirana dhe shkon te familja në Itali, i infekton të...

Një shqiptar i cili shkoi te familja e tij në Itali ka rezultuar pozitiv me koronavirus, së bashku me katër anëtarë të tjerë të...