HISTORIKE , I RIKTHEHET VIZITA PADËR ANTON HARAPI NË NJË UDHËTIM ME ANIJE NË...

100 vite më parë Padër Anton Harapi udhëtoi me anije drejt Tuzit dhe sot pas një dekade në mënyrë simbolike shqiptarët e Malit të Zi në një udhëtim me...

“Ura e Bahçallekut” në gjendje të rënduar

Ura e Bahçallekut vijon te jete ne gjendje te renduar edhe ne kete sezon turistik hyrja ne qytetin e Shkodres nuk eshte aspak e kendshme.   Nderhyrjet per rikonstruksion duket se...

“Kisha e Shirqit” një vend që duhet vizituar patjetër

Kisha e Shirqit, ose më mirë, ajo çfarë ka mbetur prej saj, shtrihet në bregun e majtë të lumit Buna (në komunën Dajç).   Prej kohësh është shpallur "Monument kulture" duke...

Turpi i radhës! Vllaznia kërkon trajner në… Facebook

Pas rënies nga Kategoria Superiore, një tjetër ‘goditje’ e rëndë për emrin e Vllaznisë është edhe postimi i fundit që klubi ka bërë në faqen zyrtare të tij “Facebook”.   Përmes...

PREKAL, MUNGOJNË VALËT E CELULARIT

Terreni i vështirë malor ka bërë që rreth 100 banorë të fshatit Prekal, pjesë e njësisë administrative Postribë të mbesin në mëshirë të fatit. Që prej hapjes së kompanive...

Ishulli i Shurdhahut apo Sarda, një vend që fton vizitorët

Ishulli i Shurdhahut apo qyteza e dikurshme e Sardës, rrethuar nga ujërat e liqenit të Vaut të Dejës përbën një ftesë për të zbuluar pasuri historike, kulturore dhe mrekulli...

Cungu ideon formacionin, sulmuesi është në rrugë

Kukësi është ende mes ‘kaosit’ të merkatos, sepse po kërkon që të përforcojë grupin në fazën sulmuese, aty ku me largimin e Gurit ende nuk ka gjetur zëvendësuesin ideal.   E...

Suad Lici: Kënaqësi t’i shërbej Vllaznisë

Suad Lici ka dalë për herë të parë para mediave nga momenti që është emëruar Administrator Ligjor i KF Vllaznia sh.a. “Disiplinë dhe kërkesë llogarie”, janë këto dy parimet...

PËRMBYTJA, RRJOLLI: KOLEKTORËT E UJIT TË BLLOKUAR

Përmbytja në spitalin e Shkodrës pas reshjeve të dendura të shiut një ditë më parë sipas drejtoreshës Teuta Rrjolli ka ardhur për shkak të bllokimit të kolektorëve jashtë spitalit....

DREJTORI MOLLA: KOLEKTORËT E UJIT FUNKSIONUAN

Ndryshe nga drejtorja e spitalit Teuta Rrjolli mendon drejtori i ujësjellës kanalizime në Shkodër Mark Molla.   Sipas tij kolektorët kanë funksionuar dhe nuk janë bllokuar duke hedhur poshtë pretendimet e...

Te fundit

U fotografua rrugëve të Prishtinës edhe pse ishte me Covid-19, Eliza Hoxha, tregon pse...

Këngëtarja e njohur kosovare Eliza Hoxha ka reaguar pas fotografive, që u publikuan në rrjetet sociale, ku pretendohej se ajo ka thyer karantinën.   Për këto...

Bëri dasmë në kohën e koronavirusit, Rama i bën shqiptarit atë që nuk e...

Një 39-vjeçar në Durrës është vënë në pra nga nga pol icia pasi njoftohet që të ketë organizuar në lokalin e tij një dasmë,...

U dashurua me të kur ishte 16 vjeçe, ja kush është burri i vajzës...

Deputetja e Partisë Demokratike, Rudina Hajdari la jetën në Amerikë, për të vijuar misionin që la pas i ati, Azem Hajdari në politikën shqiptare.   Rudina...