Bien drastikisht temperaturat! Ja sa do shkojnë

Kontinenti Europian është përfshirë nga aktiviteti i masave ajrore të ftohta të cilat do të ifluencojnë mot me reshje dhe temperatura të ulëta në territorin e Shqipërisë dhe Kosovës. Masat...

PD, 8 PËRFAQËSUES NGA SHKODRA NË KËSHILLIN KOMBËTAR

Këshilli Kombëtar i Partisë Demokratike do të ketë 8 përfaqësues në total nga qarku Shkodër. Pas procesit të gjatë të votimit dhe numërimit të vototave është shpallur edhe lista...

SHKODËR, “DHURO JETË PËR FESTA”

Në mjediset e Fakultetit të Gjuhëve të Huaja të Universitetit “Luigj Gurakuqi” në Shkodër është zhvilluar seanca e rradhës e dhurimit vullnetar të gjakut. Shumë studentë por jo vetëm,...

SHKODËR, VLLAZNIA B KËRKON PAGAT E PRAPAMBETURA

Vllaznia B ndryshe nga sezoni i kaluar kësaj here po bën një paraqitje pozitive me lojërat e zhvilluara duke qenë edhe në një pozicion komod në tabelën e renditjes. Pavarësisht...

EMIGRANTI DHURON 250 MIJË LEKË TË REJA

Star Plus herë pas here ka bërë publike raste të familjeve në nevojë dhe kjo ka shyrbyer si formë sensibilizimi ku qytetarë të ndryshëm janë shprehur të gatshëm të...

PISTULL, DITA E KATËRT E BOJKOTIT NË SHKOLLË

Nxënësit e shkollës së Pistullit në bashkinë Vau Dejës kanë vijuar protestën e tyre duke hyrë kështu në ditën e katërt. Nxënësit atje nuk pranojnë që të futen në mësim...

DYSHIMET PËR PAZARE, GRUSHTE NË ZYRËN E DREJTORIT IBRO

Një përplasje e fortë fizike ka ndodhur në Inspektoriatin e Mbrojtjes së Territorit në bashkinë Shkodër. Në një rast të paprecedent drejtori Gentian Ibro dhe inspektori i tij Naim...

PROMOVOHET “SECILI ÇMENDET SIMBAS MËNYRËS SË VET”

Në mjediset e Bibliotekës së Universitetit “Luigj Gurakuqi” në Shkodër është bërë promovimi i vëllimit të tretë të librit “Secili çmendet simbas mënyrës s vet” i shkrimtarit Stefan Çapaliku.     Është...

SHKODËR, INAUGUROHET QENDRA RINORE “ATELIE”

Është inauguruar sot në qytetin e Shkodrës Qendrës Rinore Publike Atelie. Kjo është qendra e parë publike në mbështetje të të rinjve të cilët duan të zhvillojnë idetë dhe...

MIRËNJOHJA PËR KOLEGUN , “MEJDAN ZHIVANI” FITON KUPËN

Para 4 vitesh do të ndahej nga jeta gazetari sportiv Mejdan Zhivani. Pasi kontriboi për vite me radhë në gazetarinë sportive në Shkodër, një sëmundje do t’i merrte jetën...

LIDHU ME NE

84,606FansaPëlqeje

Te fundit

Ndahet nga jeta legjenda e kinematografisë franceze

Aktorja francezo-daneze, Anna Karina, protagonistja e “Bande a Part” dhe “Pierrot le Fou,” bashkëpunëtorja e regjisorit të Nouvelle Vague Jean-Luc Godard, vdiq nga kanceri...

Gruaja nxjerr nga shtëpia bashkëshortin: Këta pisllëqet i kanë bërë… (video)

“Shihemi në gjyq” ka sjellë ditën e sotme një konflikt mes dy bashkëshortësh. 47 vite martesë duket se janë në krizë dhe shkak për...

Situata pas tërmetit, Berisha kursehet ndaj Ramës

Ish-kryeministri Sali Berisha ka shpërthyer në akuza të forta këtë të diel ndaj shefit të qeverisë. Gjatë fjalës së tij në Akademinë Politike të...