SKANDAL, “SHEMBET” RRUGA E VELIPOJËS

Ende pa u inauguruar rruga Shkodër-Velipojë ka pësuar carje dhe dëmtime të shumta në shtresën asfaltike.     Edhe pse rruga ende nuk është përfunduar e plotë dhe burokracitë vijojnë ta mbajnë...

SHKODËR, KUR ËSHTË RADHA E RRUGËVE NË PERIFERI?

Infrastruktura rrugore ne qytetin e Shkodrës vijon që të mbetet problematike.     Kjo është një rrugë që një i moshuar apo fëmijë që shkon në shkollë kalon të paktën një herë...

PROMOVOHET “SECILI ÇMENDET SIMBAS MËNYRËS SË VET”

Në mjediset e Bibliotekës së Universitetit “Luigj Gurakuqi” në Shkodër është bërë promovimi i vëllimit të tretë të librit “Secili çmendet simbas mënyrës s vet” i shkrimtarit Stefan Çapaliku.     Është...

“1094 KM DREJT LIGJIT PER RININË” VJEN NË SHKODËR

Në bibliotekën e Universitetit “Luigj Gurakuqi” u mbajt takimi “1094 km drejt Ligjit për Rininë” i iniciuar nga Ministria e Arsimit Sportit dhe Rinisë. Për herë të parë Shqipëria...

HARROHET INVESTIMI NË “LUGUÇEZME”

Bashkia Shkodër e ka përfshirë rrugën e “Luguçezmes” për rikonstruktim përgjatë këtij viti, ndërsa edhe pse jemi gati në mesin e gushtit, akoma nuk është bërë asgjë për rregullimin...

VLLAZNIA, LIKA: NDAJ VELEÇIKUT S’DO E KEMI TË LEHTË

Vllaznia takimin e rradhës do ta ketë me skuadrën e Veleçikut ku kapiteni i kuqebluve Gliman LIka shprehte se në lidhje me këtë ndeshje të rradhës përgatitja e tyre...

DEPUTETJA ULQINAKU I PËRGJIGJET ZV/KRYEMINISTRES

Deputetja e Partisë Demokratike Izmira Ulqinaku i është kundërpërgjigjur zëvendëskryeministres Senida Mesi për deklaratat e kësaj të fundit në parlament lidhur me disa investime që priten të bëhen në...

MESHË PËR 25 VJETORIN E MOTRAVE MISIONARE

Në katedralen “Shën Shtjefni” arqipeshkvi monsinjor Angelo Massafra kremtoi meshën e shenjtë për 25 vjetorin e ardhjes të motrave misionare “Krahërori i Shenjtë”.     Gjatë predikimit të tij arqipeshkvi falenderoi motrat...

SHKODRA, VENDI I GJENEZËS

Shkodra është ndoshta, palca e kurrizit për Shqipërinë; aq genuin e i pazëvendësueshëm është kontributi i këtij qyteti në botën shqiptare, në historinë antike e moderne, në sport e...

FESTA E ZOJËS, KREMTOHET MESHA E SHENJTË

Me qindra besimtarë të krishterë kanë marrë pjesë në meshën e shenjtë të kremtuar pasditen e kësaj të diele në katedralen “Shën Shtjefni” në Shkodër     të kremtuar nga arqipeshkvi Shkodrës...

Te fundit

Vogëlushja i shkruan letër për koronavirusin, mjeku Pipero preket dhe jep lajmin e mirë

Mjeku i njohur Pëllumb Pipero ka thënë mbrëmjen e sotme se në fund të muajit prill e deri maksimumi në mesin e muajti maji...

E zë kolla mes të emisionit, Sokoll Balla përpiqet ta kalojë me humor: Shpresoj...

Gazetari Sokol Balla teksa moderonte emisionin e tij ‘Real Story’ në ‘News24 është kollitur disa herë, ndërsa vetë e ka kaluar këtë situatë me...

“Rama gënjeu kur deklaroi se Shqipëria mund të kryejë 2 mijë testime në ditë”,...

Ish-deputeti i Partisë Demokratike, Bardh Spahia, nëpërmjet një deklarate për shtyp akuzon qeverinë se ka gënjyer në lidhje me kapacitet e testimeve për virusin. Sipas...