RAMA NIS DITËN ME SHTËPINË E PUSHIMIT NË VELIPOJË

Kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama, e ka filluar ditën këtë të martë më nje status kushtuar fëmijëve që kanë nevojë më tepër për ngrohtësi dhje përkujdesje.   “Mirëmëngjes me këtë risi...

MESI NIS DITËN ME PROJEKTIN E SHIROKËS

Zv/Kryeministrja e Shqipërisë, Senida Mesi, e ka nisur këtë të premte me një postim interesant për fillimin e punimeve për rikonstruksionin e sheshit të Shirokës.   “Projekti “Për Rikualifikimin e Bregut...

ISH-MATURANTËT RITAKOHEN PAS 35 VITESH

Kjo është zilja në shkollën e muzikës "Prenkë Jakova" që fton në mësim maturën e vitit 1985. Një brez i shkëlqyer që vijon ende edhe sot me shumë sukses...

Ishulli i Shurdhahut apo Sarda, një vend që fton vizitorët

Ishulli i Shurdhahut apo qyteza e dikurshme e Sardës, rrethuar nga ujërat e liqenit të Vaut të Dejës përbën një ftesë për të zbuluar pasuri historike, kulturore dhe mrekulli...

BLLOKOHEN 180 KG DJATHË, VINTE NGA SHKODRA

Teksa institucionet ne Shkoder thone se cdo gje eshte ne parametrat e duhura, ne fakt jo vetem qe nuk eshte, por keto produkte levizin pa cilesi dhe ne rrezik...

58 SHKODRANË NISEN PËR NË HAXH

Pas dy javësh, besimtarët myslimanë në të gjithë botën festojnë Kurban Bajramin. Njëra prej dy festave islame më të rëndësishme. Gjatë kësaj periudhe, besimtarët i drejtohen pelegrinazhit të Haxhit...

EMERGJENCAT CIVILE “SHPETOJNË” SHKODRËN

Ne diten nderkombetare te zvogëlimit të rrezikut nga fatkeqesite natyrore projekti “Pronews” në bashkëpunim me Drejtorinë e Pergjithshme të Emergjencave Civile kanë zgjedhur Shkodrën për të bere një improvizim...

VRASJA, BËRCANA PËRSHËNDETI AUTORIN, ATA NJIHESHIN

Vetëm pak ditë pas deklaratës së drejtorit të policisë vendore të Shkodrës Vehbi Bushati lidhur me vrasjen e ish-policit Boran Bërcana dhe bashkëjetueses së tij Silvana Ndoci disa detaje...

“Kisha e Shirqit” një vend që duhet vizituar patjetër

Kisha e Shirqit, ose më mirë, ajo çfarë ka mbetur prej saj, shtrihet në bregun e majtë të lumit Buna (në komunën Dajç).   Prej kohësh është shpallur "Monument kulture" duke...

GABIMI NË DIPLOMA, REAGON UNIVERSITETI

Disa studentë të universitetit të Shkodrës “Luigj Gurakuqi” denoncuan një rast flagrant që lidhet me vendosjen gabim të numrit të matrikullimit në diplomat bachelor. Kjo ka bërë që diplomat...

LIDHU ME NE

84,606FansaPëlqeje

PUBLICITET

- PUBLICITET -

Te fundit

Basha anulon festimet për ditën e themelimit të PD: Fondi shkon për të prekurit...

Aktivitetet e planifikuara për 11 dhjetorin, ditën e themelimit të Partisë Demokratike janë anuluar. Ky vendim është marrë nga Basha dhe të gjitha fondet e...

Gjatë shtatzënisë zbuloi se vuante nga tumori, aktorja shqiptare rrëfen si ia doli të...

Adriana Matoshi, aktorja shqiptare nga Kosova ka rrëfyer më shumë për karrierën dhe për periudhën më të errët të jetës së saj në një...

Prindërit të shqetësuar, këto kukulla kanë organe gjenitale mashkullore

Kohët e fundit, ne kemi parë shumë kukulla me asnjëanësi gjinore, sepse ato i përkasin fëmijëve, ndërsa industria e lodrave po përpiqet të bëhet...