SHKODËR, INAUGUROHET QENDRA RINORE “ATELIE”

Është inauguruar sot në qytetin e Shkodrës Qendrës Rinore Publike Atelie. Kjo është qendra e parë publike në mbështetje të të rinjve të cilët duan të zhvillojnë idetë dhe...

JETA E AKTORIT TË NJOHUR NË SHKODËR DO TË VIJË NË NJË MONODRAMË

Kjo valixhe nuk është e thjeshtë si gjithë të tjerat por mbart brenda të gjithë jetën artistike, familjare dhe shoqërore të aktorit të teatrit “Migjeni” Enver Hyseni. Siç e thërrasin...

POSTRIBË, RAMA SUPRIZON FAMILJEN E VARFËR

Një tjetër dramë njerëzore, ku varfëria është ulur këmbëkryq është publikuar sot nga kryeministri Edi Rama.     Ky i fundit ka postuar në faqen e tij të ‘Facebook’ një video ku...

BLLOKOHEN 18 TON DOMATE TË KALBURA NË DOGANË, 2.2 TON BIRRË DHE PATATINA

Autoriteti Kombëtar i Ushqimit ka në vëmendje të shtuar, kontrollet në pikat doganore me qëllim sigurinë ushqimore të produkteve që importohen nga shtetet e tjerë drejt vendit tonë.     Në pikën...

ÇINARI mbetet në tribunë, VLLAZNIA bllokon sulmuesin shkodran

“Dita e mirë duket që në mëngjes”, kjo shprehje duhej t’i shkonte për shtat klubit të Vllaznisë për historinë që ka në futbollin shqiptar.   Por, në fakt situata aktuale është...

GJYTETI I MADH NË MALET E KOSMAÇIT “ZGJOHET” NGA GJUMI SHEKULLOR

Ministria e Kulturës e Qeverisë së Kosovës e ka futur në planin hulumtueses Kalanë e Vuçakut, ndërkaq varësisht nga ajo se çfarë do të zbulohet në fazën testuese, do...

DITA E SHËNDETIT MENDOR

Drejtori i Drejtorisë së Shëndetit Publik në Shkodër Astrit Beci deklaroi se shëndeti mendor tek të rinjtë duhet të merret në konsideratë ku të rinjtë me ndihmesën e institucioneve...

SHKODËR, VLLAZNIA B KËRKON PAGAT E PRAPAMBETURA

Vllaznia B ndryshe nga sezoni i kaluar kësaj here po bën një paraqitje pozitive me lojërat e zhvilluara duke qenë edhe në një pozicion komod në tabelën e renditjes. Pavarësisht...

Mos harroni! Të dielën ndryshon ora

Mos harroni. Të dielën akrepat e orës do të kthehen një orë pas. Më 28 nëntor, kur akrepat shënojnë orën tre, ato duhet kthyer pas për një orë për...

ZOJA E SHKODRËS, LIBRI I RRALLË I VITIT 1756 NË NJË BIBLIOTEKË NË VJENË

Ka shumë kohë që i ngacmuem nga lidhjet shpirtnore, por edhe ato historike e familjare, kam mendue me shkrue për figuren e Zojes së Shkodres, shejtneshës pajtore të qytetit...

Te fundit

Vogëlushja i shkruan letër për koronavirusin, mjeku Pipero preket dhe jep lajmin e mirë

Mjeku i njohur Pëllumb Pipero ka thënë mbrëmjen e sotme se në fund të muajit prill e deri maksimumi në mesin e muajti maji...

E zë kolla mes të emisionit, Sokoll Balla përpiqet ta kalojë me humor: Shpresoj...

Gazetari Sokol Balla teksa moderonte emisionin e tij ‘Real Story’ në ‘News24 është kollitur disa herë, ndërsa vetë e ka kaluar këtë situatë me...

“Rama gënjeu kur deklaroi se Shqipëria mund të kryejë 2 mijë testime në ditë”,...

Ish-deputeti i Partisë Demokratike, Bardh Spahia, nëpërmjet një deklarate për shtyp akuzon qeverinë se ka gënjyer në lidhje me kapacitet e testimeve për virusin. Sipas...