“Ura e Bahçallekut” në gjendje të rënduar

Ura e Bahçallekut vijon te jete ne gjendje te renduar edhe ne kete sezon turistik hyrja ne qytetin e Shkodres nuk eshte aspak e kendshme.   Nderhyrjet per rikonstruksion duket se...

ZHDUKEN VIZAT E BARDHA NË RRUGËT E SHKODRËS

Për të zbatuar rregullat e qarkullimit në radhë të parë është e nevojshme sinjalistika rrugore. Por ne qytetin e Shkodrës kjo e fundit mungon ndersa vijat e bardha jane...

PS SHKODËR, “PSE NA SILLNI DREJTORË JABANXHINJ”

Partia Socialiste e Shkodrës ka zhvilluar një tjetër takim organizativ në selinë e saj. Në mbledhjen e zhvilluar morën pjesë zëvendës kryeministrja Senida Mesi dhe ministri i jashtëm, njëkohësh...

Pse Shkodra duhet bërë kryeqytet i Shqipërisë, telegrami i Princ Vidit publikohet në...

Një material i prezantuar në Dars (Klos), Mat – Albania, hedh dritë jo vetëm për një nga përçapjet më legjitime, jo vetëm të shkodranëve por krejtkujt që ka dasht...

HAJMEL, PER HERE TE PARE NE SHQIPËRI VJEN “BETLEHEMI I GJALLË”

Pak kush mund ta di se në një fshat të Shqipërisë e pikërisht në fshatin Hajmel të Vaut të Dejës në natën e ndërrimit të viteve për herë në...

Një ese e pambaruar për Shkodrën …

Mbrëmë u rizgjova nga nderimi për Shkodrën . E kisha larg dhe afër. Aq afër sa mund të kapja me dorë mjegullat e Bunës dhe lulet e lulishtoreve të...

THE JURNAL: SHQIPËRIA, DIAMANTI I PAZBULUAR I EUROPËS, JA SI E PËRSHKRUAJNË SHKODRËN

Revista australiane që i dedikohet udhëtimeve “The Journal” i ka dedkiuar një shkrim kulturës dhe natyrës së Shqipërisë. E vendosur mes veriut të Greqisë dhe ujërave të kaltër të Italisë,...

ARRESTOHET KOSOVARI QË PËRNDIQTE SHKODRANEN

Nga strukturat e Drejtorisë Vendore të Policisë Shkodër, u bë arrestimi në flagrancë i shtetasit:Besnik Hyseni, 23 vjeç, banues në Vushtri, Kosovë.   Arrestimi i tij u bë pasi rreth orës...

Video e projektit për Liqenin e Shkodrës

Bregu perëndimor i Liqenit të Shkodrës do të transformohet, dhe kryeministri Rama ka publikuar një video.   Në të shfaqet projekti që brenda 18 muajsh do të tranformojë këtë pjesë, sipas...

SKANDAL, “SHEMBET” RRUGA E VELIPOJËS

Ende pa u inauguruar rruga Shkodër-Velipojë ka pësuar carje dhe dëmtime të shumta në shtresën asfaltike.     Edhe pse rruga ende nuk është përfunduar e plotë dhe burokracitë vijojnë ta mbajnë...

LIDHU ME NE

84,606FansaPëlqeje

PUBLICITET

- PUBLICITET -

Te fundit

Basha anulon festimet për ditën e themelimit të PD: Fondi shkon për të prekurit...

Aktivitetet e planifikuara për 11 dhjetorin, ditën e themelimit të Partisë Demokratike janë anuluar. Ky vendim është marrë nga Basha dhe të gjitha fondet e...

Gjatë shtatzënisë zbuloi se vuante nga tumori, aktorja shqiptare rrëfen si ia doli të...

Adriana Matoshi, aktorja shqiptare nga Kosova ka rrëfyer më shumë për karrierën dhe për periudhën më të errët të jetës së saj në një...

Prindërit të shqetësuar, këto kukulla kanë organe gjenitale mashkullore

Kohët e fundit, ne kemi parë shumë kukulla me asnjëanësi gjinore, sepse ato i përkasin fëmijëve, ndërsa industria e lodrave po përpiqet të bëhet...