RRËFIMI I TË RIUT SHKODRAN: DROGA DASHURI, URREJTJE, SHKATËRRIM

Ky është Riad Celufaj dhe fjalët që tha janë historia e jetës së tij. 24 vjeçari nga Shkodra tregon dashurinë dhe luftën me drogën, betejë që herë e ka...

“MAR’ LULA”, LAGJJA QË I BËN TË GJITHA VETË

Nuk është investim i pushteit lokal dhe aq më pak i atij qëndror. Vetë banorët e lagjes “Mar’ Lula” kanë vendosur që rrugicat e tyre t’i ndërtojnë vetë.   Të gjitha...

SHKODËR, FAMILJA QË DO E KALOJË DIMRIN NË RRUGË

Në mes të këtyre ditëve të acarta një familje në Shkodër rrezikon që të mbesë në mes të katër rrugëve. Pas 32 vitesh shtëpia thuajse e rrënuar e bashkëshortëve Ndue...

PROMOVIMI I VLERAVE, AKTIVITETI “EJA NË DAJÇ”

Promovimi i vlerave dhe resurseve të trashëgimisë kulturore dhe jo vetëm ishte synimi i aktivitetit “Eja në Dajç” në Njësinë Administrative Dajç.   Pjesë e këtij aktiviteti u bë promovimi i...

SHKODRA VESH PETKUN E FESTAVE TË FUNDVITIT

Qyteti i Shkodrës ka filluar të zbukurohet për festat e fundvitit. Është vendosur bredhi në qendër të qytetit në sheshin “Luigj Gurakuqi” si dhe janë ndriçuar me drita dy pedonalet...

SHKODRA NË PROTESTË KUNDËR QEVERISË

Kjo është protesta e qytetarëve dhe aktivist të PD e cila nisi edhe në Shkodër ashtu si në shumë qytete të tjera të Shqipërisë     . Protestuesit u mblodhën në orën...

RAMA NIS DITËN ME SHTËPINË E PUSHIMIT NË VELIPOJË

Kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama, e ka filluar ditën këtë të martë më nje status kushtuar fëmijëve që kanë nevojë më tepër për ngrohtësi dhje përkujdesje.   “Mirëmëngjes me këtë risi...

HEC VALBONË “TRANSFEROHET” NË DYERT E GJYKATAVE

Kryetari i gjykatës së apelit në Shkodër Fuat Vjerdha nisur nga çështja e një dite më parë lidhur me seancën e këshillimit për firmat e falsifikuara që janë përdorur...

KËRKOHEN ROJE NË SHKOLLA: KANË ARDHUR ME ARMË

Në dëgjesën publike për projektbuxhetin e 2019 një prej problemeve më të mëdha që u diskutuan është çështja e shkollave   ku kërkohen investime dhe roje për shkak se shkaktohen dëme...

FEMRA, VLLAZNIA FITON 7-0 NDAJ JUBAN DANJA

Vllaznia në futbollin e femrave fitoi 7-0 ndaj Juban Danja, në përballjen derbi të Shkodrës. Vajzat kuqeblu dominuan lojën duke realizuar edhe 7 gola në këtë përballje.     Trajneri i Vllaznisë...

LIDHU ME NE

84,606FansaPëlqeje

Te fundit

Pasi Flori magjepsi shqiptarët, çifti i njohur i këngëtarëve sjellin variantin më të ëmbël...

Kënga më e fundit nga Flori Mumajesi me titull ‘Thjesht të du’, u kthye menjëherë në hit që prej publikimit në kanalin e ‘Youtube’.   Vetëm...

Nderroi mjekesine me Psikologjine : I gjithe fisi e kritikoi vajzen nga Dibra, por...

Një vajzë me origjinë nga Peshkopia na ka shkruar një mesazh mjaft domethënës për rininë shqiptare. Historia e saj nisi në muajt vendimtarë të...

Me mendje tek Franca, dështojnë ndaj Andorrës

Shqipëria nuk ka mundur që të fitojë dot kundër Andorrës duke barazuar me rezultatin 2-2 në Elbasan Arena dhe tashmë i thotë lamtumirë edhe...