VITI 2019 NË SHQIPËRI VJEN ME 6 DJEM

Në natën e ndërrimit të viteve, pas orës 00:00 në mesnatë, kanë ardhur në jetë 6 foshnje të gjinisë mashkullore, të cilët do të përfitojnë çekun e bebes. Foshnja e...

VITI 2019 PA LLOTO DHE KAZINO, MBYLLEN NË TË GJITHË SHQIPËRINË

Projektligji i miratuar në Parlament parashikonte që bastet sportive dhe kazinotë funksiononin deri në 31 dhjetor 2018. Jo vetëm lloto dhe kazionotë, por edhe garat me qenë dhe çdo lloj...

RAMA: NË 2018 U PUNËSUAN 34 MIJË PERSONA

Kryeministri Edi Rama ka zhvilluar konferencën e fundvitit me gazetarët ku ka analizuar mbylljen e 2018-ës në raport me treguesit e punësimit, zhvillimit ekonomik si dhe situatës politike në...

BABAGJYSHI SHPËRNDAN DHURATA PËR FËMIJËT JETIM

Babagjyshi i vitit të ri mbërritu në Pukë ku solli dhurata për fëmijët jetim të bashkisë së Pukës. Fëmijët e pranishëm në qendër të qytetit verior të cilët ishin njoftuar...

80% e shqiptarëve duan të ikin “nga sytë këmbët” nuk ka punë në këtë...

Pas largimit të të rinjve, mjekëve dhe infermierëve si dhe efektivëve të policisë, mbi 80 % e shqiptarëve duan të emigrojnë jashtë vendit. Kjo është anketa e fundit e INSTAT...

Edi Rama u thotë “Lamtumirë”, ja çfarë do ndodhë këto dy ditë në Shqipëri

Kur kanë mbetur edhe dy ditë nga mbyllja e basteve sportive si dhe të kazinove elektronike, këto biznese kanë nxituar që të ulin sa më shpejt qepenat. Qeveria ka marrë...

Po zhduket tradita e bakllavasë, tani blihet e gatshme

Sektorin ku prodhohen shërbetrat në pastiçeri e gjejmë të tejmbushur me tepsitë e bakllavave këto ditë të fundit të vitit. “Kërkesa kuptohet që në fundvit është e madhe për të...

Shpendi i festës. Një gjel deti bio

Sa më shumë afron nata e ndërrimit të viteve, aq më shumë njerëz vizitojnë fshatin Baldushk afër Tiranës, i famshëm për gjelat e detit. Makina të parkuara ndanë rrugës, pula...

‘Nga 1 janari 2019 bastet do trajtohen si parcela kanabisi’, Lleshaj porosi drejtuesve të...

Ministri i Brendshëm, Sandër Lleshaj ka zhvilluar një takim me drejtuesit e Policisë së Shtetit me fokus ndalimin e basteve sportive nga data 1 janar 2019. Lleshaj tha se çdo...

LARGIMI I NIKOLLËS, STUDENTËT: NË 7 JANAR, NE TIMONIN E PROTESTËS

“Nuk na intereson në është bionde a është brune, ministria e arsimit ka qenë kukull në duart e arsimit” – është ky reagimi i studentëve pas lajmit për shkarkimin...

LIDHU ME NE

75,612FansaPëlqeje

PUBLICITET

- PUBLICITET -

Te fundit

Pa nënë e baba, 4 vëllezërit jetimë mes lotësh për ndihmë! Xhulio i vogël...

Katër vogëlushë nga Sovjani i Korçës, mbetur jetimë, luten për ndihmë. Para tre vitesh, Xhorxhino, Marjo, Mateo dhe Xhulio humbën nënën e tyre ndërkohë...

‘zoti jem s’pret brenda nji kishe’

zoti jem s’pret brenda nji kishe e s’ulet përmbi figurat e tempullit zoti jem asht fryma e refugjatit kur ai vrapon asht duke jetu në barkun e fëmijës së...

Nënë e mirë është ajo që bëhet e panevojshme

Dedikuar të gjithë nënave që vuajnë nga “sindroma e folesë bosh…” Për t’u lexuar tre herë në ditë. Nëna e mirë është ajo që...