SKANDALET, SHKARKOHET DREJTORI I ARRSH AFRIM QENDRO

Skandalet e fundit të publikuara i kanë kushtuar jo pak drejtorit të përgjithshëm të Autoritetit Rrugor Shqiptar. Kreu i ARRSH Afrim Qendro është shkarkuar nga posti që kishte për...

Nuk është anglishtja dhe as italishtja gjuha e dytë më e folur në Shqipëri

Të gjesh se cila gjuhë flitet më shumë në një vend është shumë e lehtë pasi është edhe gjuha zyrtare e atij shteti. Por, gjuha e dytë më e folur...

Nuk duan t’ja dinë për ashpërsimin e ligjeve, azilkërkuesit shqiptarë nuk i ndahen Zvicrës

Edhe pse qeveria zviceriane ashpërsoi ligjet e azilit, shqiptarët sërisht kanë provuar fatin në këtë shtet. Shqiptarët renditen të pestët në listën e azilkërkuesve nga e gjithë bota. Nigeria kryeson listën...

SHQIPTARËT NË ANKTH, TË PARËT NË RAJON PËR NUMRIN E SËMUNDJEVE

Sëmundjet e shëndetit mendor janë një sfidë që po prek të gjithë globin, madje në vendet e zhvilluara, ato janë më të përhapura. Ndër të tjera, sëmundjet e shëndetit mendor...

Bastet/Regjistrohen në Kosovë, operojnë në Shqipëri

Pas dy rasteve në Tiranë, policia zbuloi edhe 4 raste të tjera të aktivitetit të paligjshëm të lojërave të fatit, kryesisht me bastet sportive. Në Korçë, Tropojë, Berat dhe Sarandë,...

“Në Shqipëri isha ngelës”/ Rrëfehet i riu që sot punon në Parlamentin gjerman

Intervistë e DW shqip me Henri Haxhirajn, 26 vjeçar nga Fieri, i cili, siç thotë, ka qenë “ngelës” në Shqipëri, ndërsa sot punon si bashkëpunëtor shkencor në parlamentin gjerman. DW...

Zëri i Amerikës: Gati FBI-ja shqiptare

Në Shqipëri, Këshilli i Lartë i Prokurorisë hapi sot garën për anëtarët e Prokurorisë speciale, (SPAK) e cila së bashku me Gjykatën speciale do të ketë si objektiv korrupsionin e...

Gjeniu 6-vjeçar Shqiptar Njeh flamujt e botës dhe flet 7 gjuhë të huaja

Puntata e parë e “Ftesë në Pesë” për vitin 2019 nisi pasditen e sotme me një të ftuar shumë special: Amarin, djalin gjeni nga Kosova. Edhe pse vetëm 6 vjeç,...

Konfirmon Google, bie ndjeshëm kërkimi i shqiptarëve për bastet

Që prej datës 1 janar të këtij viti, bastet sportive janë të paligjshme në vendin tonë. Ky vendim erdhi kryesisht si pasojë e rritje së këtij lloj aktiviteti mes...

Eksploziv shtyllës së tensionit të lartë, gjysma e Shqipërisë rrezikon të mbetet pa drita

Një shtyllë e tensionit të lartë Tiranë-Podgoricë është hedhur në erë paraditen e sotme nga një eksploziv. Nga informacionet e para mësohet se eksplozivi është vendosur në shtyllën 400 kv...

LIDHU ME NE

77,869FansaPëlqeje

PUBLICITET

- PUBLICITET -

Te fundit

Prindër, zgjohuni sa jeni akoma në kohë! Duhet ta lexoni patjetër këtë

Është shumë e rëndësishme që të gjithë prindërit ta lexojnë këtë! E mërkurë, ora 8.00. Arrita në kohë në takimin me prindër në shkollën e...

Shtrigat e bardha/ Tre shenjat që tregojnë se jeni një prej tyre

Sheh ëndrra parashikuese A sheh shpesh ëndrra që realizohen? A sheh ëndrra në të cilat sheh njerëz që nuk janë më ? Mund të shohësh ëndrra...

Si ta kuptosh që ai po të tradhton, bazuar në shenjën e tij të...

Dashi Meshkujt e shenjës së Dashit, janë shumë të përkushtuar në një lidhje. Por nëse ata fillojnë të tradhtojnë do e kuptoni menjëherë pasi do të...