TË HUAJT SHPENZIME REKORD NË SHQIPËRI, POR JA SA LANË JASHTË SHQIPTARËT

Si turistët e huaj në Shqipëri, ashtu dhe shqiptarët jashtë, kanë shpenzuar më shumë në gjashtë muajt e parë të këtij viti. Sipas statistikave të Bankës së Shqipërisë, shpenzimet e...

PËRQENDRIMI NË KRYEQYTET, TIRANA “MBLEDH” 30% TË POPULLSISË SHQIPTARE

Shqipëria është shteti i 11 në Europë (madje përpara Austrisë, Gjermanisë), por edhe të gjithë vendeve ballkanike, me përqindjen më të lartë të popullsisë së përqendruar në kryeqytet (metropol). Në...

Historia e pazakontë: Hap tunel dhe i del në dritare komshiut! Kërkonte thesare

Një denoncim i pazakontë është transmetuar këtë në emisionin “Fiks Fare”: Një banor i fshatit Terihat në Gjirokastër, hapi një tunel 30 metra të gjatë, me qëllim për të shkuar...

MANASTIRLIU NDIHMON TË MOSHUARIN SHKODRAN, REALIZOHET ME SUKSES NDËRHYRJA NË SY

Ministrja e Shëndetësisë dhe Mbrojtjes Sociale Ogerta Manastirliu ka ndihmuar një 75 vjeçar të vetmuar për të kryer një ndërhyrje në sy. Operacioni është kryer me sukses në QSUT...

INSTAT: 405 MIJË SHQIPTARË QË NUMËROHEN SI TË PUNËSUAR, NUK PAGUAJNË SIGURIME

Statistikat zyrtare të INSTAT tregojnë se në Shqipëri numërohen si të punësuar rreth 1.1 milionë shqiptare sipas të dhënave të vitit 2017, por mbi 36 për qind e tyre...

Hoteli super luksoz me 5 yje pritet të vijë në Shqipëri, “përrallë” që nuk...

Një hotel i ri pritet të mbërrijë në Tiranë. Lajmi u bë publik sot nga kreu i bashkisë së Tiranës Erion Veliaj, i cili tha se kryeqytetit do t’i...

Rinas, në 20 ditë 9 fluturime të anuluara dhe 16 vonesa me mbi 4...

Gjatë 20 ditëve të parë të muajit gusht, në aeroportin “Nënë Tereza” janë anuluar nëntë fluturime dhe 16 të tjera janë vonuar me mbi katër orë. Por përveç dëmit...

Policia tashmë monitoron edhe me dron, mbi 100 gjoba vetëm ne fundjavë

Monitorimet me dron nga ana e Policisë Rrugore kanë vazhduar edhe gjatë kësaj fundjave. Kontrollet u fokusuan në drejtim të kontrollit dhe ndëshkimit të drejtuesve të mjeteve që nuk i...

TË MOS SHKOSH TE DOKTORI DHE DENTISTI PËR TË KURSYER PARA, SHQIPTARËT TË PARËT...

“Të kemi shëndetin!”, mesa duket është vetëm një shprehje për shqiptarët. 41% e tyre kanë shtyrë vizitën ose nuk kanë shkuar fare te mjeku për të kursyer, përqindja më...

ËNDËRRONI TË STUDIONI NË SHBA? AMBASADA AMERIKANE THIRRJE TË RINJVE: SI TË MËSONI PËR...

Janë të shumtë studentët, të cilërt duan të studiojnë jashtë vendit, e sidomos në SHBA, aty ku janë edhe universitetet më të mira në botë. Ambasada Amerikane në Tiranë ka...

LIDHU ME NE

80,833FansaPëlqeje

Te fundit

Volejbollistja shkodrane shpallet shpallet “Miss Universe Albania 2019”

Volejbollistja e kombëtares shqiptare Cindy Marina është shpallur fituese e “Miss Universe Albania 2019”, event që u zhvillua në Tiranë. Marina, 21 vjeçe, jeton...

Vendet ku duhet të udhëtoni sipas shenjës së horoskopit

Nëse jeni si ne, atëherë në fillimin e çdo viti të ri mendoni për këto dy gjëra: Horoskopin për 12 muajt e ardhshëm dhe...

Meta shfuqizoi datën e zgjedhjeve, reagon Rama: E prisja, plan i bërë me kohë

Kryeministri Rama ka reaguar nga Berati në lidhje me shfuqizimin e datës së zgjedhjeve nga Presidenti Meta. Rama u shpreh se e priste një vendim...