Ndihmën ekonomike nuk e përfitojnë familjet në nevojë, kryetari vendos në listën të afërmit...

Së fundmi, Bashkia e Kavajës ka hartuar një listë me familjet në nevojë dhe për çdo fëmijë që është pjestar i familjes do të marrë një shumë simbolike prej...

Në Shqipëri shkrihen dhjetëra institucione, çfarë do ndodhë me punonjësit…

Që kur mori mandatin e dytë qeverisës, Edi Rama njoftoi për shkrirjen e disa institucioneve, që sipas tij nuk i shërbenin publikut. Sipas kryeministrit do të kishte një riorganizim...

SHQIPTARËT ME NORMËN MË TË LARTË TË MARTESAVE NË EUROPË PËR 2017

Shqipëria kanë numrin më të lartë të njerëzve që i kanë thënë “po” njëri-tjetrit në të gjithë Europën. Gjatë 2017-s u lidhën rreth 8 martesa për 1000 persona, sipas të...

Agjenci Shtetërore për karburantet, shtohet dhe një tarifë

Qeveria shqiptare kërkon të kontrollojë çmimin e naftës. Sipas një projektligji të Këshillit të Ministrave, aktualisht në fazë konsultimi publik, synohet ngritja e një Agjencie Shtetërore për mbajtjen e...

‘Shqipëria, xhevahiri i Ballkanit’, jehona e mediave spanjolle për bukuritë e vendit tonë

Sipas tyre, është një nga destinacionet më të mahnitshme në botë. “Vetëm turistët vitin e kaluar janë rritur me 20%. Pas 40 viteve të shtypjes diktatoriale, një nga më brutalët...

“Tre ditë mësim bëra”, mësuesja pushohet nga puna për arsyen absurde

Një mësuese në qarkun e Elbasanit është pushuar nga puna sepse mësuesit e tjerë nuk e donin dhe ata kishin votuar, që ajo të largohej nga puna. Edhe pse mësuesja...

Ambasada e SHBA në Tiranë ka një thirrje për shqiptarët me kurajo

mbasada e SHBA-ve në Tiranë i është drejtuar me një thirrje prokurorëve shqiptare, që të ngrihen në lartësinë e detyrës dhe të kandidojnë për t’u bërë anëtarë të SPAK,...

Meshkujt shqiptarë nuk duan fëmijë, 42% e tyre s’duan të bëhen prindër

Shqipëria ka pësuar rënie të fortë të lindshmërisë për shkak se norma e fertilitetit ka pësuar rënie gjatë periudhës së tranzicionit. Në Shqipëri, indeksi i fertilitetit ishte 6.8 lindje për...

Shqipëria projekt për tu kthyer në kampe refugjatësh për interesa politike të Ramës

Shqipëria kthehet në vend pritës në rast fluksi emigrantësh të paligjshëm. Është kjo marrëveshja statujë e nënshkruar mes qeverisë së Edi Ramës dhe BE, për marrëdhënien me FRONTEX, përmes një...

Çuditi një Shqipëri të tërë: Biznesmeni i dhuron 5 milionë euro të moshuarve nga...

Një ngjarje e pazakontë ka tërhequr së fundmi vëmendjen e mediave, pasi një biznesmen suedez i ka dhuruar plot 5.5 milionë euro një çifti të moshuarish nga fshati Gjadër...

LIDHU ME NE

77,966FansaPëlqeje

PUBLICITET

- PUBLICITET -

Te fundit

‘NUK JAM KRYEMINISTRI, MODERATORI SHQIPTAR PËRLOTET NË TRASMETIM DIREKT

Bledi Strakosha është një nga moderatorët më të dashur për publikun shqiptar, por edhe ndër më të komentuarit, sidomos për dashurinë e tij të...

OPOZITA CAKTON DATËN PËR PROTESTËN E RRADHËS

Pasditen e së shtunës në ambientet e Selisë Blu u mblodh nga kryedemokrati Lulzim Basha Kolegji i Kryetarëve, për të vendosur për protestat dhe...

BERISHA I REVOLTUAR: TA SHPORRIM KALBËSIRËN…PËR KË E KA FJALËN?

Gjatë fjalës së tij në Kongresin e PS, kryeministri Rama sfidoi hapur opozitën teksa i tha se është i gatshëm të shkojë në zgjedhje...