PËRFUNDON MOLDAVI-SHQIPËRI 0-4, FITON DHE KOSOVA NDAJ MALIT TË ZI

Shqipëria del në avantazh ndaj Moldavisë në minutën e 22-të me një gol të shënuar nga Cikalleshi. Pas disa aksionesh të njëpasnjëshme, më në fund kuqezinjtë arritën të gjejnë rrjetën...

Moldavi-Shqipëri 0-3, Trashi i jep kuqezinjve sigurinë

Shqipëria del në avantazh ndaj Moldavisë në minutën e 22-të me një gol të shënuar nga Cikalleshi. Pas disa aksionesh të njëpasnjëshme, më në fund kuqezinjtë arritën të gjejnë rrjetën...

VIDEO, Sot pesë vite më parë “Autochthonous” fluturoi mbi kokat e serbëve

https://youtu.be/yqgkLYKAVbs   Në këtë ditë pesë vjet më parë u ndërprerë ndeshja kualifikuese për Kampionatin Evropian të vitit 2016 mes Serbisë dhe Shqipërisë, për shkak të një droni që lëshoi në...

Festimi ushtarak ndaj Shqipërisë, UEFA nis hetimet për Turqinë: Mesazh provokues

Turqia arriti që të fitonte me një gol në minutat shtes kundër Shqipërisë, por festimi pas golit duket se mund t’i kushtojë shumë turqve. Kjo pasi festimi i sulmuesit...

Bëri gabimin e ndeshjes, ja çfarë thotë Strakosha

Thomas Strakosha ishte ai që gaboi në minutën e fundit, duke “u dhuruar” golin e fitores turqve, ndërsa pas përfundimit të takimit u pa i përlotur, por gjeti menjëherë...

E pabesueshme, Shqipëria ndëshkohet në minutat e fundit

90’+4′ Mbyllet takimi. 90′ Kjo nuk duhej. Ndëshkohemi në momentin më të mirë nga Tosun. Strakosha bën një dalje të gabuar dhe e pësojmë nga kjo gafë. Përplas Ismajlin dhe...

Turqi-Shqipëri, mbyllet në barazim pa gola pjesa e parë

Mbyllet në barazim pa gola pjesa e parë e ndeshjes mes Turqisë dhe Shqipërisë. Kuqezinjtë treguan karakter dhe grintë në fushë, madje për pak shënuan golin e avantazhit në minutat...

Tifozeri me kushte, Turqia nuk dorëzohet, ndalon “Autochtonus”

Turqi-Shqipëri është një sfidë e cila ka nisur të luhet 24 orë përpara orarit zyrtare, një ndeshje e cila po përjetohet shumë në Stamboll ku stadiumi “Sukru Saracoglu” do...

“Ja cili është sekreti i kësaj Vllaznie…”, legjenda Hysen Zmijani analizon ekipin kuqeblu deri...

Për Mjeshtrin e merituar të sportit, Hysen Zmijani, Vllaznia e këtyre 7 javëve ka qenë surpriza më e bukur e kampionatit. Sipas tij, te kjo skuadër është ndier dukshëm...

Flet nga spitali portieri i Partizanit: E vërteta e rrëzimit nga kati i gjashtë

Rrëzimi nga kati i 6-të i pallatit të portierit të Partizanit, Aldo Teqja është shoqëruar me komente dhe reagime të shumta. Prej ditësh është folur se ai është vetëhedhur...

LIDHU ME NE

84,606FansaPëlqeje

PUBLICITET

- PUBLICITET -

Te fundit

Rama në shtëpinë e re të Aurel Lalës, fëmija që u hodh nga kati...

Vizitën e radhës të famijarët e prekur nga tërmeti, kryeministri Rama e ka bërë në Kamëz, tek ëngjëlli 7 vjeçar, siç e quan ai, Aurel...

16, 15 dhe 13-vjeçari që vidhnin makina, biçikleta dhe grabisnin shtëpi

Një 16-vjeçar ka rënë në pranga e ndërsa dy të tjerë po ndiqen në gjendje të lirë nga policia e Kamzës, pasi vodhën automjetin...

Debati/Bejtja-Pezës: Ti mund të thuash edhe që Fevziu ka flokë, po s’ka…

Sjellja e kryeministrit Edi Rama dhe menaxhimi i situatës pas tërmetit, ka sjellë në studion e emisionit Opinion dhe përplasje mes gazetarëve.   Teksa Alfred Peza...