Momente paniku në ndeshjen për Euro 2020/ Futbollisti i shpëton jetën kundërshtarit

Futbollisti gjeorgjian, Jano Ananidze është heroi i fundjavës pasi ai i shpëtoi jetën lojtarit kundërshtar. Mbrojtësi i Zvicrës, Fabian Schar u rrëzua pa ndjenja pas një përplasjeje brutale kokë me...

Valle shqiptare në stadiumin e Sllovenisë, lojtarët e Maqedonisë me festimin e pazakontë

Dikur me “si Bugati” dhe tashmë me valle shqiptare, Maqedonia nuk duhet të ankohet për identitetin e saj, pasi është pjesë e patjetërsueshme e Shqipërisë. Në mbrëmjen e djeshme, kjo...

Isak Pashaj, mbrojtësi “i harruar” i Vllaznisë së artë të viteve ’80

Vllaznia e viteve ’80 është një nga skuadrat më të mira në historinë e klubit shkodran. Vërtetë mund të mos ketë fituar aq trofe sa duhet dhe kjo për...

VLLAZNIA, ADEMI: SHUMË SHPEJT PËRMBYLLIM PRIVATIZIMIN

Brenda një kohe të shkurtër këshilli bashkiak i Shkodrës pritet që të vendos për shitjen e aksioneve të klubit të futbollit Vllaznia. Kryetarja e bashkisë Shkodër Voltana Ademi deklaroi se...

Ramazan Rragami, legjenda shkodrane që ndryshoi rregullin e UEFA-s

Shqipëria e futbollit nuk është ka lënë shenjë shumë në vitet 70’, por një detaj që ndodhi në Shkodër, në një ndeshje të Kupës së Shqipërisë, bëri që UEFA...

De Biasi dëshiron të kthehet? Ish-trajneri i Kombëtares bën deklaratën e papritur pas largimit...

Gianni De Biasi dëshiron të kthehet në drejtimin e një skuadre, një ditë pasi Shqipëria e shkakroi Christian Panuccin nga posti i trajnerit. Ish-trajneri i Shqipërisë, Gianni De Biasi, i...

PANUÇI PARA SE TË SHKARKOHEJ: JENI NJË SHTET QË BËNI CIRK

Federata shqiptare e futbollit ka shkarkuar trajnerin e kombëtares Christian Pannuçi duke ndërprerë zyrtarisht bashkëpunimin me teknikun italian. Humbja e kuqezinjve me Turqinë nuk mund të kapërdihet nga kreu...

Legjenda e futbollit Kujtim Majaci – (1962-2009)

Ne kujtim te Kujtim Majacit, legjendes se futbollit fierak te viteve 80-90′. Ne ate kohe Apollonia ishte ne kategorine e dyte dhe fale kontributit te tij dhe skuadres qe po...

Shkarkohet Christian Panucci

Federata Shqiptare e Futbollit njofton zyrtarisht shkarkimin e trajnerit Christian Panucci. Ndeshja me Turqinë mesa duket ishte testi i fundit dhe humbja ka sjellë dhe largimin e tij nga drejtimi...

‘Turku na mundi se kishim Skënderbeun pa qejf’/ Gallatë me humbjen e Kombëtares

Menjëherë pas përfundimit të ndeshjes Shqipëri-Turqi, e mbyllur me fitoren e pastër 0-2 të miqve, në rrjetet sociale po qarkullojnë meme që tallen me situatën në kombëtaren tonë. Por përveç...

LIDHU ME NE

79,875FansaPëlqeje

PUBLICITET

- PUBLICITET -

Te fundit

‘Kujdes se po ju tradheton’, Astrologia Meri paralajmëron këtë shenjë horoskopi…

Pajtim, kjo do jete fjala kyç e këtyre ditëve pasi mbi te gjitha do kuptojme dhe pranojme dobesite tona”, bën të ditur Meri. Ndërkohë ata...

Xhensila Myrtezaj flet hapur per jeten private, ja cfare nuk me pelqen tek Besi/...

Si është të jesh e martuar me Bes Kallakun? Kjo ishte pyetja e parë që iu bë Xhensilës sapo shkeli sot në studion e “BE...

Sherr në aeroportin e Rinasit, ndërhyn policia

Një përplasje mes pasagjerëve është shënuar mbrëmjen e sotme në aeroportin “Nënë Tereza” . Nga informacionet e para mësohet se incidenti është shënuar rreth orës...