HUMBJET E SHQIPËRISË, MAVRAJ: NUK I KREVA DETYRAT E MIJA SI KAPITEN, I KËRKOVA...

Një ditë para ndeshjes miqësore së Kombëtares Shqiptare ndaj Uellsit, kapiteni Mërgim Mavraj dhe trajneri Christian Panucci kanë dalë në një konferencë për shtyp.     Gjatë konferencës, kapiteni Mavraj është shprehur...

Pezullohet Messi/ 3 muaj jashtë fushës së futbollit

Messi ka marrë një dënim prej tre muajsh jashtë fushës, dhe një gjobë të konsiderueshme me të holla. Ylli argjentinas do t’i mungojë kombëtares së tij deri në muajin nëntor,...

Marina Vjollca “u zhduk”, Vllaznia “gjen” një tjetër prezantuese- tifoze të saj

Deri para pak kohësh ka qenë Marina Vjollca, prezantuesja që në çdo moment “i bënte reklamë” Vllaznisë duke thënë sa herë që i jepej mundësia se ishte tifoze e...

Ramazan Rragami, mjeshtri që “detyroi” UEFA-n të ndryshonte rregulloren e futbollit (foto)

Finalja e Kupës së Shqipërisë, Vllaznia-Besa, mbart në vetvete edhe një ndryshim rrënjësor në futbollin evropian që doli pikërisht nga ky takim. 28 vjet më parë këto dy skuadra do...

Bora kyç Vllazninë “në kazermë”, harron fushën e stërvitjes

Problemet te Vllaznia vazhdojnë. Përveç humbjes në ndeshjen e djeshme ndaj Laçit dhe pezullimit me kartonë të Malotës për përballjen e radhës me Flamurtarin në kampionat, ka edhe një...

Ish-kapiteni Elvin Beqiri: Vllaznia shpëton me ndihmën e Zotit dhe… Partizanit

Ish-kapiteni i Vllaznisë dhe i ekipit tonë Kombëtar, Elvin Beqiri shpreson që kuqeblutë të mbijetojnë në Superiore me ndihmën e Zotit, duke bërë më të mirën e tyre në ndeshjen...

“Epoka” e tij, hera e fundit që Vllaznia gëzonte

Ka qenë pranë Vllaznisë për 8 vite rresht. Në tre të parat në rolin e zëvendëspresidentit dhe në pesë të tjerat si president. Valter Fushaj gjatë këtyre viteve ka...

Ulen rrogat e lojtarëve, Vllaznia pret paratë nga bashkia

Këshilli i Bashkisë së Shkodrës i ka hapur rrugë startit të punës në klubin e futbollit Vllaznia, me akordimin e 200 milionë lekëve të vjetra. Pavarësisht se në pamje të...

Shqiptarët më të lashtë se grekët në Ballkan. Ja sesi është sajuar historia e...

Mathieu Aref, një studiues, që tashmë ka tentuar t‘i kthejë përgjigje me studimin e tij prej vitesh këtyre pikëpyetjeve, nuk denjon të vihet në qendër të diskutimeve akademike, duke...

Dy shkodranë me ekipin Kombëtarë të Gjermanisë! (Foto)

Miqësorja e luajtur dy ditë më parë në mes Austrisë dhe Gjermanisë ka marrë vëmendjen e duhur jo vetëm për humbjen e gjermanëve por edhe për një fakt tjetër...

LIDHU ME NE

84,606FansaPëlqeje

PUBLICITET

- PUBLICITET -

Te fundit

Rama në shtëpinë e re të Aurel Lalës, fëmija që u hodh nga kati...

Vizitën e radhës të famijarët e prekur nga tërmeti, kryeministri Rama e ka bërë në Kamëz, tek ëngjëlli 7 vjeçar, siç e quan ai, Aurel...

16, 15 dhe 13-vjeçari që vidhnin makina, biçikleta dhe grabisnin shtëpi

Një 16-vjeçar ka rënë në pranga e ndërsa dy të tjerë po ndiqen në gjendje të lirë nga policia e Kamzës, pasi vodhën automjetin...

Debati/Bejtja-Pezës: Ti mund të thuash edhe që Fevziu ka flokë, po s’ka…

Sjellja e kryeministrit Edi Rama dhe menaxhimi i situatës pas tërmetit, ka sjellë në studion e emisionit Opinion dhe përplasje mes gazetarëve.   Teksa Alfred Peza...