LËSHOHET “BOMBA” NGA SPANJA/ Real Madrid heq dorë nga Neymar, ja dy arsyet e...

Real Madridi ka përjashtuar nënshkrimin me Neymar. Sipas gazetës “AS” braziliani shkakton përçarje dhe mosbesim ndaj shokëve të skuadrës dhe bordit të “Los Blancos”, që preferojnë të fokusojnë përpjekjet e...

Reja me “dhimbje koke”, kombëtares i largohen tre lojtarë

Shqipëria do të luajë kundër Islandës dhe Moldavisë, në kuadër të eliminatoreve të Europianit. Para këtyre sfidave, tre futbollistë kanë shfaqur probleme duke shkurtuar në këtë mënyrë listën e...

Bota e futbollit në zi!/ Ndërron jetë futbollisti i njohur

E pabesueshme, por e vërtetë. Futbolli është në një ditë zie, teksa ditën e sotme ka ndërruar jetë Jose Antonio Reyes. Ish-futbollisti i Sevillas, Arsenalit apo dhe kombëtares spanjolle...

Tifozi anglez kurseu 10 mijë paundë për finalen e Champions-it/ Tani i duhen për...

Dave Evans kurseu 10 mijë paundë dhe kishte prenotuar hotelin në Madrid për të parë finalen e Champions League mes Liverpool dhe Tottenham, por tifozi i “The Reds” u...

Ekskluzive/ I Mungon Vendit Tonë Ky Trajner, Ranieri: Rikthehem! Shqipëria Më Hyri Në Zemër

Prej kohësh “Shqiperia.ch” ka postuar artikuj të ndryshëm, për të sygjeruar në futbollin shqiptar, që të kopjohet dhe t’i afrohet sa më shumë modelit të Baldo Ranierit. Ky ishte...

Kombëtarja, dëmtohen 3 lojtarë, Edy Reja bën ndryshime në formacion

Kombëtarja do të pësojë disa ndryshime në listën për ndeshjen e programuar në 8 qershor ndaj Islandës dhe ndaj Moldavisë në 11 qershor. Ka qenë Binaku ai që është...

Inter zyrtarizon shkarkimin e Spalletit, nis epoka Conte

Përfundon pas dy sezonesh dhe dy kualifikimesh në Champions League aventura e Luciano Spalletit tek ekipi i Interit. Shkarkimi është tashmë zyrtar dhe zikaltrit kanë zgjedhur Conten, që pritet të...

Gëzim Mema: Mora dhuratën më të mirë të jetës time. Ja si nisën sukseset...

Dy ditë më parë është vlerësuar me një titull të lartë, atë si “trajner i shekullit” në sportin e atletikës. E kemi fjalën për Gëzim Memën që përpos kësaj...

Nga i paralizuar në atlet, historia e shkodranit që nuk e mposhti aksidenti

“Më 16 shkurt 2002 kam bërë një aksident të rëndë me biçikletë. Copë-copë u bëra”. Kjo është historia e Irfan Domnorit nga qyteti i Shkodrës, të cilit vite më...

Refuzoi dyfishimin e rrogës, mbrojtësi i përfaqësueses firmos për Parmën

Mungon vetëm zyrtarizimi por duket se Kastriot Dermaku do të jetë mbrojtësi i ri i Parmës në sezonin e ardhshëm. Futbollisti i përfaqësueses shqiptare konfirmoi pak ditë më parë...

LIDHU ME NE

83,281FansaPëlqeje

Te fundit

Albana Osmani gjen sozinë e saj

Që të famshmit postojnë herë-herë foto të viteve më parë si për të prekur të shkuarën, është fakt. Këtë e provon dhe moderatorja e...

Çfarë ndodh me trupin tuaj nëse flini 8 orë çdo ditë

Një studim tregon se të flesh gjumë për 8 orë rregullisht nuk është me të vërtetë një luks, por më shumë një pjesë thelbësore...

Objektivi i ri i Metës: Do të ngjis majën më të lartë të Shqipërisë

Presidenti i Republikës, Ilir Meta në intervitën e tij dhënë për “Kojshia Shoë” në RTV21 ka është shprehur gjithashtu lidhur me pushimet e tij...