Lojtari rrëfen vuajtjet në ekipin shqiptar: Më lanë të ecja një orë në shi

Nuk kanë të mbaruara hallet në kampionatin shqiptar të futbollit. Së fundmi është Gideon Oforo Ofei, ish-lojtar i ekipit të Bylisit i cili ka paditur ish-ekipin e tij për keqtrajtim...

Këta janë 10 futbollistët më të paguar,sa fitojnë dhe cili qëndron në krye

E përditshmja franceze “L’Equipe”, ka renditur 10 futbollistët më të paguar, e në krye qëndron ylli i Barcelonës, Lionel Messi i cili fiton plot 8,3 milionë euro. Argjentinasi qëndron...

Kombëtarja, dëmtohen 3 lojtarë, Edy Reja bën ndryshime në formacion

Kombëtarja do të pësojë disa ndryshime në listën për ndeshjen e programuar në 8 qershor ndaj Islandës dhe ndaj Moldavisë në 11 qershor. Ka qenë Binaku ai që është...

SHKODËR, BASKETBOLLISTI QË E “HARRUAN” NË SPITAL

Në nëntor të vitit të kaluar basketbollisti i Vllaznisë Gjon Ndoja pësoi një dëmtim të rëndë në gjurin e tij në ndeshjen në transfertë ndaj Teutës. Që nga ai moment...

I mjaftuan vetëm 35 sekonda për të triumfuar në finale, Kelmendi e artë në...

Xhudistja nga Kosova, Majlinda Kelmendi ka arritur të fitojë medaljen e artë në Grandt Prixin që po zhvillohet në Tel Aviv të Izraelit, pasi ka mposhtur në finale izraeliten...

Edhe presidenti Meta “tifoz” me Vllazninë: Shpresoj që ajo të rikthehet sa më shpejt

Pavarësisht se Vllaznia e futbollit nuk po kalon momente të mira, ajo sërish ka marrë vëmendjen më të madhe. Ka ndodhur kështu edhe në ceremoninë zyrtare të 100 Vjetorit...

Kryebashkiakja Ademi: Superligës i mungon Vllaznia, por ajo do rikthehet më e fortë

I mungon Vllaznisë Superliga, apo kesaj te fundit i mungon skuadra shkodrane? Nje pyetje e cila padyshim qe ka marre shume diskutime, por qe ka gjetur pergjigje sonte nga...

Ndërprerja e kampionatit, Vllaznia luan sot një miqësore ndaj një ekipi të Superligës

Vendimi i Federatës Shqiptare të Futbollit për të mos luajtur asnjë ndeshje këtë fundjavë, ka prishur disi planet e të gjithë ekipeve të cilët ishin bërë gati për të...

Ndërprerja e kampionatit, Vllaznia luan sot një miqësore ndaj një ekipi të Superligës

Vendimi i Federatës Shqiptare të Futbollit për të mos luajtur asnjë ndeshje këtë fundjavë, ka prishur disi planet e të gjithë ekipeve të cilët ishin bërë gati për të...

Fantastike/ Boksierja shkodrane Elsidita Selaj siguron medaljen e bronztë në Kampionatin Europian

Boksierja shkodrane Elsidita Selaj vazhdon të shkëlqejë në arenën ndërkombëtare. Pas medaljes së argjendtë të fituar vitin e kaluar në Kampionatin Europian U18 që u zhvillua në Itali, ajo...

LIDHU ME NE

81,219FansaPëlqeje

Te fundit

‘Tërbohet’ keq moti, mësoni si pritet të jetë koha gjatë ditës së sotme

IGJEUM sjell parashikimin e motit për ditën e sotme dhe te nesërme.Pasditen e sotme (e martë, dt.17) priten reshje të dobëta në pothuaj të...

Vetëm me një kapele në kokë, kush është kjo bukuroshe super se ksi që...

Si pushojnë pasanikët? Edhe cull ak, nëse një fotografi e publikuar në rrjetet sociale mund të merret si shembull. Kylie Jenner, 21-vjeçare, e cila konsiderohet...

A e dini çfarë do ju ndodh sot? Jua themi ne…

Dashi Kjo e mërkurë do të jetë shumë herë më e mirë në raport me ditët që keni lënë pas. Nëse do të jeni të...