Vllaznia, zbardhet formacioni me të cilin do të luajë sot ndaj Luftëtarit

Sfida e sotme në Gjirokastër konsiderohet shumë e rëndësishme në kampin shkodran. Padyshim që kuqeblutë do futen në fushë me objektivin e qartë për të mos dalë pa pikë. Trajneri Gjoka...

Futbollistet e Vllaznisë sot një surprizë të veçantë për trajnerin e tyre

Vllaznia e futbollit të femrave sot ka luajtur ndeshjen e radhës, atë të Kupës së Shqipërisë përballë Kinostudios. Një takim i rëndësishëm sepse bëhej fjalë për gjysmëfinalen e këtij kompeticioni...

Sulmi ndaj Ernest Gjokës, reagon Elvin Beqiri: E shohin Vllazninë si “mejhane”

Një ngjarje e rëndë ndodhi disa orë më parë në qytetin e Shkodrës. Trajneri Ernest Gjoka u sulmua me thikë nga një person i paidentifikuar. Fatmirësisht Gjoka shpëtoi pa dëme,...

Gjoka: Nëse policia arreston personin që më sulmoi, shpëton edhe Vllaznia

Në një intervistë për “Star Plus”, ka ardhur një tjetër reagim nga ana e trajnerit, Ernest Gjoka, për kërcënimin e ndodhur në ditën e djeshme. Trajneri i Vllaznisë është shprehur...

“Rrëfehet” Tom Doshi, nga premioja deri tek dëshira për privatizimin e Vllaznisë

Prej pak ditësh në disa portale online ka nisur të qarkullojë lajmi se pas fitores së Vllaznisë e cila mposhti Teutën me rezultatin 2-0, deputetiTom Doshi do të marrë...

DHUNA NDAJ ERNEST GJOKËS, SHTYHET NDESHJA E VLLAZNISË

Federata Shqiptare e Futbollit ka vendosur te shtyje për ditën e diele ne orën 14:00 ndeshjen mes Vllaznise dhe Luftetarit. Kjo vjen pas incidentit te ndodhur mbrëmjen e se enjtes...

“Revoltohet” Kraja: Sot s’ka stërvitje. Nuk është sulmuar vetëm profesor Nesti, por gjithë futbolli...

Njerëzit e sportit janë vënë të gjithë në rresht përkrah trajnerit të Vllaznisë Ernest Gjoka. E ka bërë këtë gjë edhe trajneri i Vllaznisë B Ervis Kraja që madje duket...

Blerjet funksionojnë, Vllaznia me besim drejt Gjirokastrës

Nuk ka kohë për vetëkënaqësi te Vllaznia, dy fitoret radhazi ndaj Lushnjës dhe Teutës kanë ndryshuar humorin në kampin shkodran. Por tani vëmendja shkon menjëherë te përballja e kësaj të...

“Shpërthen” Qerimaj: Moszgjedhja ime në 10-shen e më të mirëve, një turp i madh...

Nënkampioni i Europës dhe vendi i tretë në botë në peshëngritje për vitin 2017, çuditërisht nuk përzgjidhet në mes 10 sportistëve më të mirë të Shqipërisë!!! Një absurditet i vërtetë!...

“Batuta” e Sukajt: Puna është të luash me peshë, pa peshë luan Ronaldo

Çështja e “kilogramëve të tepërta” në trupin e sulmuesit të Vllaznisë Xhevahir Sukaj ka qenë e shumëdiskutuar kohët e fundit. Ndonëse 30 vjeçari ka shënuar edhe dy golat e parë...

Te fundit

Pas ndarjes nga balerini, kush është zotëria misterioz që e bën për të qeshur...

Me një portret ku i lexohet paqja dhe qetësia shpirtërore, Rovena Dilo është fotografuar pak ditë më parë në një bar në zonën e...

Flamuri kuq e zi valëvitej në turmë, Salvini bën deklaratën e pabesueshme për shqiptarët...

Ditën e sotme gjatë një fjalimi në mitingun që po mbante në Emilia Romana, lideri i Lega Nord, Matteo Salvini ka bërë një deklaratë...

Mirë që paguan për të botuar, por tani hedh lekë edhe për të fshirë...

Nga Ardit Rada Tabloidi gjerman “Bild”, jo pak i njohur për shqiptarët, ka vendosur ta fshijë shkrimin që kryqëzonte Lulzim Bashën për lobimin rus. Vendimi...