Real Madrid do të hapë dyert për Messi-n më 26 mars

Kombëtarja e Argjentinës do të përgatitet për miqësoren që do të luajë ndër Spanjës te qendra stërvitore e Real Madrid, në Valdebebas. Spanja dhe Argjentina do të luajnë 27 marsin...

Apeli: Vllaznia është më në rrezik se asnjë sezon tjetër!

Tashmë nuk ka më asnjë dilemë. Vllaznisë nuk i ka mjaftuar as fitorja në Lushnjë, as ajo ndaj Teutës dhe as barazimi ndaj Luftëtarit. Skuadra shkodrane rrezikon seriozisht rënien nga...

Korçarët përgatiten për ndeshjen me Laçin, kompletohet grupi

Një ditë pas barazimit në Kukës, Skënderbeu iu është kthyer sot përgatitjeve për ndeshjen e radhës në kampionat, ndaj Laçit. Duke marrë parasysh kushtet atmosferike në Korçë, stafi teknik...

Bora kyç Vllazninë “në kazermë”, harron fushën e stërvitjes

Problemet te Vllaznia vazhdojnë. Përveç humbjes në ndeshjen e djeshme ndaj Laçit dhe pezullimit me kartonë të Malotës për përballjen e radhës me Flamurtarin në kampionat, ka edhe një...

City “torturon” sërish Arsenal-in në “Emirates-in” e boshatisur

Manchester City ka mposhtur për të dytën herë brenda javës Arsenal-in me rezultatin 3-0, këtë herë në Emirates. Ishte sërish një ndeshje e pashpresë për vendasit, të cilët nuk...

Milan gjurmon Willian, vjen me trajnerin Conte

Sezon i komplikuar për Chelsean. Tashmë dorëzimi i titullit kampion në Premier League është thuajse zyrtar, ndërkohë që në Champions League peshon rëndë ai gol i realizuar nga Leo Messi...

Ish-ylli i “Anfield”: Liverpool, bli Buffon-in!

Stan Collymore i ka bërë thirrje Liverpool-it të bëjë një ofertë faranike për të tunduar Buffon të transferohet në “Anfield” këtë verë. Portieri i Juventus, tashmë 40-vjeçar, ka sugjeruar se...

Asnjë humbje në 43 ndeshje, tani Florian Marku kërkon në ring MekGregorin

Florian Marku është një boksier shqiptar i lindur në Lushnjë dhe aktualisht është duke i mahnitur të gjithë me paraqitjet e një pasnjëshme në ring. Për shkak të patriotizmit të...

Java e 23-të, ja kur do të luhet ndeshja Vllaznia- Flamurtari

Ndeshjet e javës së 23-të të Superligës do të luhen në dy ditë, të dielën dhe të hënën. Kampionati tashmë ka hyrë në rrjedhën e tij dhe natyrisht që gara...

Barça shkon në Las Palmas, kërkon fitoren e radhës në La Liga

Barcelona ka treguar më në fund potencialin e plotë sulmues në ndeshjen e fituar 6-1 kundër rivalëve katalanas të Girona të shtunën e kaluar. Trajneri Ernesto Valverde duhet të ketë mbetur...

Te fundit

Pas gjashtë vjetësh martesë merr vesh se bashkëshorti ishte i martuar edhe me 3...

Mary Turner Thomson mbeti e zhgënjyer kur zbuloi se bashkëshorti i saj, me të cilin mendonte se do të kalonte gjithë jetën, ishte bigamist...

Nuk janë binjake, por nënë dhe bijë: 10 raste vështirë që mund t’i dalloni

Duken si binjake, por në fakt janë të gjitha nënë dhe bijë ndërmjet vete. BrightSide ka sjellë disa foto interesante, ku vështirë të kuptoni...

Alma Çupi kallëzon Blendi Fevziun në SPAK: Turp i madh, më ka vjēdhur emisionin

Gazetarja shumë e njohur, autorja e emisionit “Histori Shqiptare”, në televizionin e shumëfamshëm “Klan”, Alma Çupi, u paraqit sot në orën 12:00, në dyert...