Vllaznia- Flamurtari, ja kush arbitron sot në “Loro Boriçi”

Ndeshja e sotme që do të nisë në orën 17.00 në stadiumin “Loro Boriçi” në mes Vllaznisë dhe Flamurtarit, konsiderohet shumë e rëndësishme për të dy ekipet. Vllaznisë i duhet trepikëshi...

FUTBOLLNga Zoti në Zot: 5 gola “fotokopje” nga Messi dhe Maradona (video)

Ata janë dy argjentinasit më të mirë në historinë e futbollit dhe, për shumë, edhe në botë. Të dy kanë shënuar pesë gola dhe një “dorë e njëjtë”. http://www.youtube.com/watch?v=IeMugNaFHX4&feature=player_embedded https://www.youtube.com/watch?v=IeMugNaFHX4

Vllaznia mbyll përgatitjet për Flamurtarin. Ja ku ndodhen tani kuqeblutë

Pasditen e sotme, pikërisht në orën 15.00 ekipi i Vllaznisë ka zhvilluar të fundit seancë stërvitore në pragndeshjen me Flamurtarin. Kjo seancë është zhvilluar në fushën sportive “Reshit Rusi”. Nga...

Marie Rranzi, themelimet dhe kujtesa kombëtare

Nga BESNIK DIZDARI Marie Rranzi jetoi 85 vjet. Nuk di se në sa prej këtyre viteve Maria nuk është përmendur thuajse aspak. Veç nja dy a tri ditëve kur ajo është...

Nuk u ndahet shqiptarëve, problemi i ndriçimit shtyn klasiken në Zvicër

Një arsye në dukje qesharake, ka shtyrë një klasike të shumëpritur në kampionatin zvicerian. Basel-Zurih është një nga ndeshjet më të ndjekura në këtë kampionat, pasi këto janë dy ekipet...

Gjoka: Vllaznia nuk është si skuadrat e tjera, i mungon “baba”

Trajneri i Vllaznisë Ernest Gjoka në një prononcim të sotëm është rikthyer të flasë për aleancat e ndryshme që kanë filluar të vërehen në kampionatin shqiptar dhe që padyshim...

Zbuloni kush është futbollisti më popullor tek Vllaznia

Futbolli sigurisht që është një nga sportet më të dashura dhe jo më kot, futbollistët kanë shumë fansa. Padyshim që kjo gjë shihet edhe tek rrjetet sociale ku është kontakti...

Video e rrallë! Shijoni golat e shënuesit më të mirë të futbollit shqiptar

Sot kampionati shqiptar i futbollit po vuan për një sulmues tipik. Dhe kjo padyshim që ndikon në cilësinë e ndeshjeve sepse kur nuk ka gol, nuk ka as bukuri. Vetëm...

Liverpool pret Newcastle dhe kërkon vendin e dytë

Liverpool do të kërkojë të marrë vendin e dytë në renditje, edhe pse përkohësisht, kur të presë këtë të shtunë Newcastle në shtëpi, një ndeshje që do të jetë e...

Sander Leka; një shkodran, trajner dhe arbitër mundje edhe në Irlandë (FOTO)

“Gjeografia” e shpërndarjes së shkodranëve nëpër botë zgjerohet edhe më shumë. Sigurisht edhe e njerëzve të sportit. Ajo që “zbulojmë” së fundmi është se një tjetër shkodran merret me sport...

Te fundit

Nga Rudina Dembacaj tek presidenti Meta, 13 VIP-at shqiptarë që humbën peshë në mënyrë...

Transformimet e personazheve VIP janë një nga temat më të komentuara në media. Të shumtë kanë qenë këngëtarët, moderatorët dhe politikanët të cilët dikur...

Do sigurojë 2 makina me 20 milionë/ Rama ‘shpërblen’ Tomin, besnikun e tij që...

Autoriteti i Komunikimeve Elektronike dhe Postare (AKEP), ka nisur nga tenderimet e ndryshme dhe shpenzimet operative, pavarësisht se vendi është në gjendje të Fatkeqësisë...

“Mrekulli”/ 32 ditë në gjendje kome, foshnja e infektuar me koronavirus fiton betejën!

Një “mrekulli” mund të konsiderohet beteja e fituar e një djali pesëmuajsh në Brazil, i cili kaloi plot 32 ditë në gjendje kome teksa...