Një shkodran në krye të ranglistës botërore në garat e kërcimeve

Izmir Smajlaj është kampioni në fuqi i atletikës për salla të mbyllura por një shkodran tjetër është në krye të ranglistës botërore sa i takon rezultateve më të mira...

Nostalgji/ Kur Vllaznia shpallej kampione 40 vjet më parë

Viti 1978 mbetet i rëndësishëm në historinë e futbollit shqiptar. Vllaznia shpallej kampione e Shqipërisë, luante me sukses ndaj Austrisë së Vjenës dhe padyshim që ato emocione janë ende...

Ernest Gjoka fton shkodranet per “durim”!

Pavarësisht shpresave për një Vllaznia ndryshe, ajo është shfaqur sërish si në gjysmën e parë të kampionatit. Në sfidën e parë të këtij viti, atë ndaj Kukësit, skuadra shkodrane është...

PERFUNDON NDESHJA VLLAZNIA-KUKESI 1-3

Ka zhgenjyer Vallaznia ne ndeshjen e pare pas periudhes se pushimeve duke humbur ne fushen e saj ndeshjen me Kukesin. Takimi ka perfunduar me fitoren e kukesianeve 1-3 ndersa kater...

Formacioni anti- Kukësi, tek Vllaznia nuk ka dilema për 11-shen

Kur kanë mbetur edhe pak orë deri në nisjen e ndeshjes Vllaznia- Kukësi, në kampin shkodran duket se nuk ka dilema rreth mënyrës së të luajturit apo dhe formacionit...

Futbollistët e Vllaznisë vizitë nga një “mysafire” e veçantë në hotelin ku janë të...

Qe prej pasdites se djeshme ekipi i Vllaznise eshte i grumbulluar ne “Gardenland Resort” ne prag te ndeshjes qe do te luajne me Kukesin. Por ne mbremje pjestaret e tij...

Historia e azilantit, qyteti gjerman i dashuruar me shkodranin

“Të gjitha ëndrrat mund të bëhen realitet nëse kemi guximin t’i ndjekim”, – fiksojeni mirë, pasi Walt Disney nuk gabonte thuajse kurrë. Personazhi i historisë tonë nuk është inspiruar nga...

VLLAZNIA – KUKËSI, NJË NDESHJE ME PRITSHMËRI TË MËDHA

Prag-ndeshja e Vllaznisë ndaj Kukësit pritet me jo pak emocion në kampin kuqeblu duke qenë edhe ndeshja e parë e 2018 në Kategorinë Superiore dhe pritshmëritë janë të mëdha. Një...

Paula Jaku rrëfen “dashurinë” e madhe të jetës së saj. Ja kush e ka...

Edhe pse historikisht futbolli i ka takuar djemve, tashmë gjërat kanë filluar të ndryshojnë. Me të po merren edhe vajzat, madje edhe ato të bukurat të cilat gjejnë tek...

Vllaznia- Kukësi, në Shkodër ka interesim të madh për ndeshjen e së premtes

Ndeshja e parë e këtij viti, ajo që do të zhvillohet të premten në orën 17.00 në stadiumin "Loro Boriçi" në mes Vllaznisë dhe Kukësit, pritet me interes në...

LIDHU ME NE

80,833FansaPëlqeje

Te fundit

Volejbollistja shkodrane shpallet shpallet “Miss Universe Albania 2019”

Volejbollistja e kombëtares shqiptare Cindy Marina është shpallur fituese e “Miss Universe Albania 2019”, event që u zhvillua në Tiranë. Marina, 21 vjeçe, jeton...

Vendet ku duhet të udhëtoni sipas shenjës së horoskopit

Nëse jeni si ne, atëherë në fillimin e çdo viti të ri mendoni për këto dy gjëra: Horoskopin për 12 muajt e ardhshëm dhe...

Meta shfuqizoi datën e zgjedhjeve, reagon Rama: E prisja, plan i bërë me kohë

Kryeministri Rama ka reaguar nga Berati në lidhje me shfuqizimin e datës së zgjedhjeve nga Presidenti Meta. Rama u shpreh se e priste një vendim...