Pas 10 ditësh luhet Shqipëri- Turqi, ja çfarë ndodh sot me biletat në Shkodër

Pas 10 ditësh do të luhet në Shkodër ndeshja e shumëpritur Shqipëri- Turqi me të cilën do të hapen edhe eliminatoret e Kampionatit Europian të vitit 2020. Padyshim që...

Vllaznia vazhdon të mendojë për të ardhmen. Firmosin tre lojtarë të tjerë të rinj

Ditët e fundit, drejtuesit e KF Vllaznia kanë firmosur tre kontrata të tjera me futbollistët e Akademisë. Bëhet fjalë për mbrojtësit Brendon Smajli e Serjan Repaj si dhe mesfushorin Emrah...

“Hysaj i lumtur te Napoli, do rinovojë kontratën”

Mario Giuffredi, agjenti i mbrojtësit të Napolit, Elseid Hysaj, ka folur sot për radion Kiss Kiss Napoli, në lidhje me rinovimin e kontratës së shkodranit me skuadrën e drejtuar...

Mbyllet historia e arbitrit të huaj. Ja kush të arbitrojë në Teuta- Vllaznia

Zhurma e krijuar ditët e fundit në lidhje me arbitrat e huaj për ndeshjen Teuta- Vllaznia tashmë është zbehur dhe askush nuk e ka më mendjen aty. Drejtuesit shkodranë kanë...

Xhelal Juka, lojtari dhe trajneri i madh i Vllaznisë

Xhelal Juka lindi në Shkodër më 5 prill 1926 dhe dëshira për të luajtur futboll i ka lindur që herët por filloi të aktivizohet në shkollën e mesme. Prej këtu,...

Nuk pranoi të hiqte hixhabin, xhudistja përjashtohet nga Lojërat Aziatike

Thuhet se rregullat janë vendosur për tu thyer, por një gjë e tillë nuk ndodh me Federatën Ndërkombëtare të Xhudos (IJF) e cila nuk ka lejuar xhudisten indoneziane, Miftahul...

Zmijani: 15 lojtarë duhen larguar menjëherë nga Vllaznia

Ka vetëm një javë që tek Vllaznia ka pllakosur heshtja pas rënies së saj nga Superliga. Gjatë këtyre ditëve janë folur shumë gjëra, janë diskutuar po ashtu edhe mënyra si...

AVENIR DANI, PORTIERI SHKODRAN I KOMBËTARES SHQIPTARE

Futbolli shkodran ndër vite ka pasur një traditë të pasur përsa i takon repartit më difensiv dhe padyshim që një nga emrat më të spikatur në portë ka qenë...

“Skënderbeu” mberrin ne Shkodër.

Ekipi i futbollit “Skënderbeu” sapo ka arritur në Shkodër, sonte do akomodohet në “Hotel Colosseo” në qëndër të qytetit ndëra nesër do luaj në “Loro Boriçi” kundër ekipit shkodranë Vllaznia në...

TRAJNERI CHRISTIAN PANUCCI SHPALL LISTËN E LOJTARËVE PËR NDESHJET MIQËSORE ME KOSOVËN DHE UKRAINËN

Trajneri i ekipit kombëtar të futbollit, Christian Panucci ka bërë publike sot edhe listën e lojtarëve që ka grumbulluar për dy ndeshjet miqësore me Kosovën (29 maj) dhe me...

LIDHU ME NE

83,335FansaPëlqeje

Te fundit

LIROHET KREU I FRPD SHKODER ARVIT BUSHATI

Është liruar nga burgu kreu i FRPD-së, Arvit Bushati pasi dhjetëra mbështetës të Partisë Demokratike protestuan para komisariatit të policisë së Shkodrës kundër ndalimit...

“Pas gjashtë vitesh”, Arbana Osmani më në fund tregon gjithçka: Erdhi momenti

Moderatorja Arbana Osmani duket se përveç projekteve televizive do të sjell dhe një projekt tjetër të dashur për të gjitha amvisat.   Arbana pas suksesit të...

Kleriku historian, folkloristi që dha shpirt në torturat komuniste

Át Bernardin Palaj Rrëfimi i nipit Luigj Gjergji: “Isha me nënën, Lizën dhe gjyshen Nushë, kur pashë trupin e Bernardinit të hedhur përdhe, me veladonin...