Miqësorja e rrallë, kur Vllaznia fitonte ndaj Algjerisë më 1976-n…

Në prag të miqësores me Norvegjinë apo kur sheh që sot luhen kaq shumë miqësore luksi, po tregojmë një nga miqësoret e rralla e zhvilluar 42 vjet më parë. Në...

Klodiana Shala: Vetëm po të gjeja një burrë me lekë do shpërngulesha në Amerikë

Pasditen e sotme, atletja e njohur Klodiana Shala ishte e ftuar në emisionin "Ftesë në 5" të Bieta Sulos. Klodiana foli lidhur me jetën e saj private dhe atë profesionale. Megjithatë,...

Rikthehet në krye të Vllaznisë, Canaj: S’e kam menduar dorëheqjen, problematikat do zgjidhen

I qetë, i pashqetësuar e madje edhe me buzëqeshje u shfaq trajneri Agim Canaj. Pas ca ditësh në Angli timonieri i Vllaznisë u rikthye në stërvitje. Në dukje Canaj...

Fuat Muriqi, trajneri kampion që dha jetën duke stërvitur kampionë

Sporti shkodran në historinë e tij na ka dhuruar shumë momente të lumtura, por në momente të caktura edhe të dhimshme. Mund të themi edhe tragjike dhe një prej tyre...

Timonieri” i ri i kuqezinjve, Gianni De Biasi drekon me Armand Dukën

“Gazeta Shqip” raportoi dy ditë më parë se ish-trajneri i Kombëtares, Gianni De Biasi ndodhet në Shqipëri dhe publikoi fotot e takimit të tij me avokatin Lulzim Alushaj. Por, italiani...

Ernest Halepjani, kampioni i viteve të para me Vllazninë

Nëse flasim për historinë e Vllaznisë në vite, sigurisht që nuk mund të lësh pa përmendur edhe një emër shumë të nderuar dhe të respektuar. Bëhet fjalë për Ernest...

Skandali: Kërcënohet Suad Lici, Ademi jep urdhër për anulimin e stërvitjes

Vllaznia ka një problem madhor dhe shkaku kryesor janë presionet nga jashtë. Kulmi në klubin kuqeblu ndodhi kur u sulmua ish-trajneri Ernest Gjoka me thikë në kohën që ishte në...

Vllaznia “makinë golash”, shkodranët “prishin” kampionatin

Vllaznia me fitoren e arritur ndaj Besëlidhjes është një hap larg Superiores. Pavarësisht se drejtuesit dhe vetë lojtarët nuk e quajnë ende të kryer rikthimin, pasi kërkojnë që një gjë...

Vllaznia fiton 4-0 ndaj Besëlidhjes. Superliga thjesht çështje kohe për kuqeblutë

Vllaznia ka fituar me rezultatin e thelle 4-0 ndaj Beselidhjes dhe tashme Superliga eshte gjithnje e me afer per ta. Gjithçka eshte vendosur ne 45 minutat e dyte kur...

Nesër luan ndaj Besëlidhjes, Vllaznia jep njoftimin për tifozët e saj

Neser ne oren 15.00 ne stadiumin “Loro Boriçi” luhet ndeshja e kampionatit te kategorise se pare ne mes Vllaznise dhe Beselidhjes. Keto dy skuadra paten luajtur edhe ne gjysem...

LIDHU ME NE

79,875FansaPëlqeje

PUBLICITET

- PUBLICITET -

Te fundit

‘Kujdes se po ju tradheton’, Astrologia Meri paralajmëron këtë shenjë horoskopi…

Pajtim, kjo do jete fjala kyç e këtyre ditëve pasi mbi te gjitha do kuptojme dhe pranojme dobesite tona”, bën të ditur Meri. Ndërkohë ata...

Xhensila Myrtezaj flet hapur per jeten private, ja cfare nuk me pelqen tek Besi/...

Si është të jesh e martuar me Bes Kallakun? Kjo ishte pyetja e parë që iu bë Xhensilës sapo shkeli sot në studion e “BE...

Sherr në aeroportin e Rinasit, ndërhyn policia

Një përplasje mes pasagjerëve është shënuar mbrëmjen e sotme në aeroportin “Nënë Tereza” . Nga informacionet e para mësohet se incidenti është shënuar rreth orës...