Lika pas fitores me Vllaznine: Duartrokitjet e shkodranëve për t’u falenderuar

Luftëtari ka marrë një fitore të rëndësishme për objektivin e Europës, teksa ka fituar në transfertë ndaj Vllaznisë me rezultatin 0-2. Një fitore në Shkodër që vjen në këto momente...

“Unë s’po ju kërkoj hanën”, mirditori vendos rekord në Itali, Federata Shqiptare as e...

“Unë s’po ju kërkoj Hanën. Dua vetëm të konsiderohem nga shteti dhe Federata si atlet e të kem mbështetjen e tyre.” Kështu thotë për newsbomb.al, talenti mirditor i atletikës David...

VLLAZNIA DREJTË “HUMNERËS”, GJOKA: FAJI IM, KOHA PËR TË DISKUTUAR ME DREJTUESIT

Luftëtari mposht Vllazninë brenda në Shkodër me rezultatin 0-2. Ndeshja ishte shumë e rëndësishme për të dy skuadrat, pasi shkodranët kishin nevojë për pikët e mbijetesës, Ndersa gjirokastritët për pikët...

Malota gati, por duhen…gola

Humbja në Durrës ka kthyer me këmbë në tokë ekipin e Vllaznisë, por edhe shqetësimin e rënies nga kategoria. Nëse deri para kësaj ndeshjeje shkodranët e mendonin disi më të...

Trajneri Gjoka i kthehet Vllaznisë “së vjetër”, i druhet sulmit të Luftëtarit

Me shumë mundësi, Vllaznia nuk do të zbresë në shtunën në fushë me formacionin që ka luajtur në dy ndeshjet e fundit, me Lushnjën dhe me Teutën. Pozitat në renditje...

Emri i ri për Kombëtaren, Shqipëria duhet të rrëmbejë lojtarin e Zvicrës

Shqipëria ka shumë talente në botë. Një ndër shtetet që është kthyer në oaz për lojtarët me origjinë shqiptare është Zvicra. Brezi i dytë dhe i tretë i emigrantëve në...

Gjoka: Jam “pro” dhe “kundër” shtimit të skuadrave në Superligë

Për kampionatin shqiptar së fundmi ka dalë në skenë dhe ideja dhe propozimi i disa klubeve për rritjen e numrit të skuadrave pjesmarrëse në të. Mbase idealja do të ishte...

Vllaznia ndryshon të shtunën, lëvizje në mbrojtje dhe sulm

Për sfidën me Luftëtarin pritet që Vllaznia të paraqitet në fushë me ndryshime sa i përket formacionit. Informacionet jo zyrtare që dalin nga skuadra shkodrane kanë krijuar idenë që lëvizja...

Deputeti Doshi sërish pranë Vllaznisë, tani premio dyfish më të madhe

Pavarësisht se në asnjë moment nuk është shfaqur publikisht, deputeti i Shkodrës, Tom Doshi, ka shprehur se do të jetë sërish afër Vllaznisë, me mbështetjen e tij financiare edhe në...

Vllaznia në buzë të greminës, Tom Doshi lëshon dorën

Humbja me Teutën i ka paralizuar të gjithë në Shkodër. Ekipi i tyre është drejt rënies nga Kategoria, pasi humbi në stadiumin “Niko Dovana” me rezultatin 2-0 dhe tashmë...

LIDHU ME NE

64,381FansaPëlqeje

PUBLICITET

- PUBLICITET -

Te fundit

Mbledhja e intelektualëve shkodranë, propozimet e Migjenit dhe Luarasit

Më vjen keq që deri sot e kësaj dite nuk kam shkruar për njohjen time të çmueshme me të paharrueshmin Profesor Skënder Luarasin. Koha,...

Historia e deputetit shkodran, amaneti i Riza Danit: Më varrosni pranë vajzës, me shpresë...

Nga Kujtim Dani* Riza Dani pat lindur në Shkodër në një familje patriotike. Mbasi mbaroi shkollën “Ruzhdien” në qytet, vazhdoi studimet në Universitetin e Stambollit....

Historia e Afërditës, prostitutës shkodrane, që u vra nga babai i saj për… Ja...

Një ditë më parë, i burgosuri B.F. , ndërroi jetë në QSUT për shkaqe natyrale. Po kush ishte B.F., historia e të cilit tronditi...