“Të rinjtë, gjithë jetën me qira”

Rreth një e treta e të rinjve mund të jetojnë në shtëpi me qira për gjatë gjithë jetës së tyre. Ky është përfundimi në të cilin ka dalë fondacioni Resolution,...

Njihuni me nënën shkodrane që birësoi vajzën 2-vjeçare, Bushati: Shembuj të tillë i duhen...

Pas katër vitesh, Lazime Fera, një vogëlushe që banonte që nga mosha 2-vjeçare në Shtëpinë e Fëmijës Shkodër e më pas në familjen Krraba në Shkodër që hapi dyert...

E vetme, pa drita dhe ilaçe. 70-vjeçarja jeton me lëmoshën e fqinjëve

Valdete Thoma jeton në lagjen “1 Maji” në Vlorë. Vuan nga një sëm.undje e rëndë dhe pensioni i invaliditetit prej 14 mijë lekësh nuk i mbulon as mjekimin. Ndërprerja e...

20-VJEÇARI QË VUAN NGA EPILEPSIA

Qe kur i vdiq bashkeshorti, me te cilin perballoI cdo sfide te jetes, hallet per Drane Prengen nga Lezha u shtuan me shume pas largimit te tij nga jeta...

Bamirësia nuk të varfëron! I kthehet buzëqeshja Xhulios dhe 3 vëllezërve jetimë (Video)

Ditëlindja e pestë riktheu buzëqeshjen dhe lotët e gëzimit në fytyrën e Xhulios dhe tre vellezërve. Historia e trishte e katër jetimëve nga Stojani i Maliqit, e transmetuar në Ora...

Pa nënë e baba, 4 vëllezërit jetimë mes lotësh për ndihmë! Xhulio i vogël...

Katër vogëlushë nga Sovjani i Korçës, mbetur jetimë, luten për ndihmë. Para tre vitesh, Xhorxhino, Marjo, Mateo dhe Xhulio humbën nënën e tyre ndërkohë një javë më parë humbën...

Apeli drithërues i 13 vjeçarit: Kur ka uri e hutoj me përralla ndërsa vetë...

Çdo herë që bie shi, Sueli dhe Ina zgjohen me këmbët e lagura. Dhe ashtu me këpucët e grisura 13-vjeçari shkon në shkollë. Kurse Ina, 4 vjeçe mes të ftohtit...

Me 3 fëmijë autikë, familja jeton në kushte mesjetare: Nuk kanë

Shtëpi pa dyer dhe dritare, mure te mykura, frigorifer i boshatisur dhe fëmijë autikë që flejnë në tokë.Kjo është gjendja migjenjane e familjes Kaci që jeton në lagjen Gurra...

7 vjet pa drita dhe ujë. Çifti i të moshuarve që jeton me ato...

Muharremi nga Kamza, për të siguruar jetesën mbledh mbetjet e riciklueshme në kazanet e plehrave. 60-vjeçari këtë e quan punë. Ai thotë që të sigurosh 300 lekë në ditë kërkon...

Nëna lutej e qante për një thes miell, vjen lajmi i madh për familjen...

Pak ditë më parë ‘News24’ transmetoi një kronikë ku Entela Buzi, nëna e dy fëmijëve nga fshati Kallm i Fierit lutej e qante për një thes miell që t’u...

LIDHU ME NE

79,875FansaPëlqeje

PUBLICITET

- PUBLICITET -

Te fundit

‘Kujdes se po ju tradheton’, Astrologia Meri paralajmëron këtë shenjë horoskopi…

Pajtim, kjo do jete fjala kyç e këtyre ditëve pasi mbi te gjitha do kuptojme dhe pranojme dobesite tona”, bën të ditur Meri. Ndërkohë ata...

Xhensila Myrtezaj flet hapur per jeten private, ja cfare nuk me pelqen tek Besi/...

Si është të jesh e martuar me Bes Kallakun? Kjo ishte pyetja e parë që iu bë Xhensilës sapo shkeli sot në studion e “BE...

Sherr në aeroportin e Rinasit, ndërhyn policia

Një përplasje mes pasagjerëve është shënuar mbrëmjen e sotme në aeroportin “Nënë Tereza” . Nga informacionet e para mësohet se incidenti është shënuar rreth orës...