TRUSH, FAMILJA QË JETON “NË SHTËPI PA SHTËPI”

Familja Ademi prej 5 anëtarësh në fshatin Trush të Shkodrës ndodhet në vështirësi ekonomike dhe kërkon ndihmë nga shteti. Pasditen e së Hënës të kësaj jave zjarri i shkrumboi...

Nuk do të marrë më rrogën e deputetit, Shehaj bën gjestin fisnik për gjashtë...

Gjashtë motrat jetime nga Kukësi nuk do të vuajnë vendimin politik të Agron Shehajt, për të hequr dorë nga mandati i deputetit. Lajmin e bëri me dije vetë Shehaj në...

FAMILJES SHQIPTARE IU DOGJ SHTËPIA, ELVIS NAÇI JEP LAJMIN E MREKULLUESHËM

Një familje shqiptare në Kosovë iu dogj shtëpia vetëm pak ditë më parë, duke pikëlluar kështu jo vetëm familjarët por edhe të afërmit. Pak momente më parë, bamirësi i njohur...

Fëmijët që kalojnë shumë kohë me babin? Ata bëhen më të mençur

Fëmijët që kalojnë më shumë kohë me baballarët e tyre rriten më mirë. Ky është rezultat i një studimi të kryer nga një ekip hulumtuesish britanikë nga tre universitete...

EMIGRANTËT MINORENË SHQIPTARË ZËNË VENDIN KRYESOR ITALI

Shqipëria është vendi kryesor i prejardhjes së emigrantëve minorenë të pashoqëruar që kanë mbërritur në Itali në vitin 2018. Janë 1550 emigrantë minorenë shqiptarë që udhëtuan në Itali pa familjet...

Sakrificat e një nëne shqiptare: I nisja djalit çdo 3 muaj foto mos më...

Aida një grua me origjinë nga Vlora ka qenë pjesë e rubrikës “Ka një mesazh për ty” në “E diela shqiptare” në TvKlan për t’i kërkuar prindërve të saj...

Burri i vdiq dhe e la me 4 fëmijë, apeli i dhimbshëm i 28-vjeçares:...

Migena Buzarakaj është vetëm 28-vjeçe, por jeta e ka vendosur përballë një sfide shumë të madhe. Prej tre muajsh tashmë bashkëshorti i ndërroi jetë, duke lënë pas katër fëmijë. Stiven...

Këshilla e psikiatrit për gratë “Xhelozia nuk është dashuri. Një burrë i dhun.shëm nuk...

Psikiatri dhe sociologu Paolo Crepet po publikon librin e tij të ri me titull “Pasion”, dedikuar ndjenjave dhe historive e reflektimeve, të dala nga eksperienca ekzistenciale dhe profesionale, që...

Eron Sahiti, rrobaqepësi 19 vjeçar që punon lloje të ndryshme të kravatave (Video)

Kravatat e llojeve të ndryshme, shamitë dhe shallat kanë mbuluar pjesën më të madhe të punëtorisë së Eron Sahitit, ku ai kalon pjesën më të madhe të kohës. Dashuria për...

NDRYSHON MOSHA E DALJES NË PENSION, SA DO TË JETË PËR 2019

Prej janarit të këtij viti, ashtu siç parashikohet në legjislacionin shqiptar, ka pasur ndryshime përsa i përket moshës së daljes në pension për të gjithë individët që kanë minimumi...

LIDHU ME NE

79,875FansaPëlqeje

PUBLICITET

- PUBLICITET -

Te fundit

‘Kujdes se po ju tradheton’, Astrologia Meri paralajmëron këtë shenjë horoskopi…

Pajtim, kjo do jete fjala kyç e këtyre ditëve pasi mbi te gjitha do kuptojme dhe pranojme dobesite tona”, bën të ditur Meri. Ndërkohë ata...

Xhensila Myrtezaj flet hapur per jeten private, ja cfare nuk me pelqen tek Besi/...

Si është të jesh e martuar me Bes Kallakun? Kjo ishte pyetja e parë që iu bë Xhensilës sapo shkeli sot në studion e “BE...

Sherr në aeroportin e Rinasit, ndërhyn policia

Një përplasje mes pasagjerëve është shënuar mbrëmjen e sotme në aeroportin “Nënë Tereza” . Nga informacionet e para mësohet se incidenti është shënuar rreth orës...