TERRORIZOHEN NË MES TË NATËS, DËBOHET NGA GJERMANIA FAMILJA SHQIPTARE ME 7 ANËTARË

Një familje shqiptare nga Kosova është dëbuar gjatë natës së të martës nga Gjermania. Familja me 7 anëtarë, prindërit dhe 5 fëmijët ishin tërësisht të integruar dhe kishin disa...

Papa Francesku nderon këpucëtarin shqiptar në Itali

Në prag të Ditës Botërore të Refugjatit, Papa Francesku dhe Selia e Shenjtë në Vatikan ka nderuar emigrantin shqiptar Petrit Kozeli me titullin ‘Komendator i Urdhrit të Shën Silvestrit...

“Qejflinj” pas veshjeve, cili qytet shpenzon më shumë

Edhe pse ndër më të varfërit e Europës, shqiptarët janë shquar ndër vite si sqimatarë pas veshjeve dhe këpucëve. Për këtë mjafton të shikojmë veshjet tradicionale, ku secila trevë...

Krimi në vend/ Myslimanët të shqetësuar për heshtjen e komuniteteve fetare

Një grup besimtarësh myslimanë janë shprehur të shqetësuar për dominimin e krimit mbi shoqërinë shqiptare dhe heshtjen e Komunitetit Musliman të Shqipërisë dhe komuniteteve të tjera fetare rreth kësaj...

FAMILJES SHQIPTARE IU DOGJ SHTËPIA, ELVIS NAÇI JEP LAJMIN E MREKULLUESHËM

Një familje shqiptare në Kosovë iu dogj shtëpia vetëm pak ditë më parë, duke pikëlluar kështu jo vetëm familjarët por edhe të afërmit. Pak momente më parë, bamirësi i njohur...

VARFËRIA “GJUNJËZON” FAMILJEN NË GUR TË ZI

Skamja është ulur këmbëkryq në familjen e Resmi Selimit në Njësinë Administrative Gur i Zi. Pa të ardhura, të sëmurë dhe krejt të braktisur nga shteti, familja pesë anëtarëshe jeton...

A keni dëgjuar për depresioni veror?!

Ndërrimin e stinëve gjithmonë e kemi lidhur dhe me ndryshimet e shumta që pëson organizmi ynë në situata të ndryshme. Nëse vjeshtën  e kemi cilësuar si stina që na sjell...

Ushqehen me bukë thatë dhe qepë të njoma, familjes së zhytur në mjerim i...

Të zhytur në mjerim, aty ku shteti nuk i hedh sytë, gjendet familja me 4 anëtarë, të cilët vuajnë për bukën e gojës. Në familjen Vrioni në Vorë, pas ndërprerjes...

“Më mirë i ndershëm dhe të falimentoj se sa i pasur dhe të helmoj...

Një fshatar nga fshatrat e Lushnjës shpenzoi nje shumë të mirë parash për të mbjellë domate dhe bëri një serë shumë të mirë. Ai vendosi të mbjellë domate meqë po...

SËRISH SKANDAL NË SHKOLLË/ Mësuesja RREH ME SHKOP fëmijët e mitur: Zhulsa, qafë pa...

“Fiks Fare” denoncoi mbrëmjen e së hënës një skandal në arsim. Një mësuese e shkollës fillore në Zharrëz, Patos, qëllon me shpullë dhe shkop fëmijët e klasës së dytë,...

LIDHU ME NE

79,875FansaPëlqeje

PUBLICITET

- PUBLICITET -

Te fundit

‘Kujdes se po ju tradheton’, Astrologia Meri paralajmëron këtë shenjë horoskopi…

Pajtim, kjo do jete fjala kyç e këtyre ditëve pasi mbi te gjitha do kuptojme dhe pranojme dobesite tona”, bën të ditur Meri. Ndërkohë ata...

Xhensila Myrtezaj flet hapur per jeten private, ja cfare nuk me pelqen tek Besi/...

Si është të jesh e martuar me Bes Kallakun? Kjo ishte pyetja e parë që iu bë Xhensilës sapo shkeli sot në studion e “BE...

Sherr në aeroportin e Rinasit, ndërhyn policia

Një përplasje mes pasagjerëve është shënuar mbrëmjen e sotme në aeroportin “Nënë Tereza” . Nga informacionet e para mësohet se incidenti është shënuar rreth orës...