Historia e trishtë e Sidorelës: Nëna e 22-vjeçares hiqet si e sëmurë që të...

Shyhretja, nëna e një vajze të quajtur Sidorela, ka prekur mbarë opinion publik me deklaratën e saj në rubrikën “Ka një mesazh për ty” në “E diela shqiptare”. Sidorela, kohë...

Djali më tha: “Ik nga shtëpia!”

Unë që po ju shkruaj jam një grua në moshë, që kam kaluar vuajtje të mëdha, por ajo që po kaloj tani, nuk krahasohet me asgjë. Si thotë edhe...

“Nuk mund të reshtja së puthuri fytyrën e tij, më pas ata mbyllën arkivolin...

Kur Savanna Tate mori vesh se ishte shtatzënë me trinjakë, lajmi i pabesueshëm u shoqërua menjëherë me ankth e frikë, pasi mjekët nuk mund të dëgjonin rrahjet e zemrës...

Kryefamiljari: Ushqej fëmijët nga kazanët e plehrave, jeta skëterrë

Varfëria në familjen Çuko në Ferm-Çlirim të Fierit është ekstreme. Nëna e fëmijëve Erjona tregon e përlotur se fëmijët i ka rritur me bukë thatë. Rasti është publikuar në...

Ç’PO NDODH ME MUSA BACULIN? NISET DREJT SPITALIT ITALIAN STAFI ‘SHQIPTARËT PËR SHQIPTARËT’

Të gjithë jemi njohur me historinë e djalit nga Shkodra, i cili u mbyt e ndenjti për një kohë të gjatë në gjendje kome. E ëma e tij apeloi për...

E VETME PËRBALLË VARFËRISË EKSTREME, GJYSHJA QË KUJDESET PËR FËMIJËT E VAJZËS NË BURG

Programi ‘Dua të të bëj të lumtur’ natën e sotme trajtoi një histori dramatike ku mbizotëronte varfëria ekstreme. E tillë ishte historia e nënë Alitrisë, e cila gjatë gjithë jetës...

“FAMILJA E MADHE”, NDIHMA NË 5 FAMILJE TË VARFËRA

Shoqata “Familja e Madhe” me qender në Shkoder , në kuadër të festave të 7 dhe 8 Marsit është gjendur pranë familjeve në varfëri ekstreme. Kësaj here ishin përzgjedhur...

Zvicra hap dyert për shqiptarët: Ejani në punë!

Zvicra është një nga vendet më të preferuara në botë jo vetëm për tu vizituar, por edhe për të punuar e jetuar. Nëse interesoheni për të punuar në Zvicër duhet...

SHKODËR, E PASTREHA NË MES TË RRUGËS ME DY FËMIJËT

Suela Qerreti, një 38 vjeçare e divorcuar nga Shkodra që sot do të jetojë në mes të katër rrugëve. Suela bashkë me 2 djemtë e saj 7-vjeçarë, Seldjonin e...

Vogëlushi me kancer ka nevojë për qeliza, 5 mijë persona presin në shi për...

Mijëra njerëz në Britani të Madhe janë treguar të gatshëm të dhurojnë qeliza për shërimin e një djaloshi 5-vjeçar, i cili po vuan nga kanceri. 4855 njerëz kanë pritur në...

LIDHU ME NE

79,875FansaPëlqeje

PUBLICITET

- PUBLICITET -

Te fundit

‘Kujdes se po ju tradheton’, Astrologia Meri paralajmëron këtë shenjë horoskopi…

Pajtim, kjo do jete fjala kyç e këtyre ditëve pasi mbi te gjitha do kuptojme dhe pranojme dobesite tona”, bën të ditur Meri. Ndërkohë ata...

Xhensila Myrtezaj flet hapur per jeten private, ja cfare nuk me pelqen tek Besi/...

Si është të jesh e martuar me Bes Kallakun? Kjo ishte pyetja e parë që iu bë Xhensilës sapo shkeli sot në studion e “BE...

Sherr në aeroportin e Rinasit, ndërhyn policia

Një përplasje mes pasagjerëve është shënuar mbrëmjen e sotme në aeroportin “Nënë Tereza” . Nga informacionet e para mësohet se incidenti është shënuar rreth orës...