E rrethuar nga jeta luksoze në Dubai, Dorina Mema rrëfen si ia ka dalë...

Dorina Mema ishte e ftuar në studion e “Ftesë në 5” me Bieta Sulon, për të sqaruar deklaratën e saj të fundit, në të cilën u shpreh se se...

Komediania amerikane merr çmimin Golden Globe për kontributin e saj në televizion

Komediania e njohur amerikane Ellen DeGeneres është vlerësuar me çmimin prestigjioz Golden Globe, duke vlerësuar karrierën e saj 25 vjeçare në televizionin amerikan.   DeGeneres është edhe marrësja e dytë e...

‘Isha e dashuruar’, këngëtarja shqiptare ndahet nga i dashuri për shkak të tradhëtisë

Këngëtarja e dashur për publikun, Sheila Haxhiraj, ishte e ftuar në emisionin ‘Prive’, në rubrikën ‘60 sekonda’.   Ajo iu është përgjigjur pyetjeve të ndryshme rreth jetës private dhe asaj profesionale. Një...

Rezarta Shkurta “e sjell” Vitin e Ri që në nëntor, kërkesë e saj speciale...

Edhe pse është akoma herët, duket se në shtëpinë e Rezarta Shkurtës festat e fundvitit kanë mbërritur.   Atmosfera e festave është shumë e dëshiruar nga të gjithë dhe duket se...

Është në një lidhje me Flori Mumajesin? Moderatorja e njohur i bef ason të...

Moderatorja e njohur Liberta Spahiu është gjithmonë në qendër të mediave rozë, që kur u përfol për një romancë me këngëtarin Flori Mumajesin. Së fundmi, e pyetur nga një ndjekës...

Dhimbje e madhe, këngëtarja e njohur shqiptare humb nënën

Nëna mund t’i zëvendësojë të gjithë, por askush nuk e zëvendëson nënën. Një ndër dhimbjet më të mëdha në jetë, është të humbasësh atë që të solli në jetë. Këtë...

MC Kresha drejt martesës, zbulohet më në fund vajza që ia mori zemrën

Reperi MC Kresha pritet të kurorëzojë dashurinë e tij shumë shpejt. Se nga MC Kresha ka të reja në jetën private, kjo dihet tash e disa muaj. Përgjatë verës u...

I divorcuar dy herë dhe baba i 2 fëmijëve, këngëtari i njohur shqiptar jep...

Ai njihet nga të gjithë si një ndër këngëtarët më kontraversë që ka guxim të thotë e bëjë gjëra që jo çdo artist i bën. Kastro Zizo do të jetë...

U njohën 17 vite më parë: Bashkëshortja e Elvis Naçit tregon si nisi historia...

E ftuar në studion e emisionit “Ftesë në pesë” me Bieta Sulon ishte bashkëshortja e Imamit të njohur, Elvis Naçit. Fatma rrëfeu më shumë në studio për jetën e...

“Kush është kjo dhëmbë-kalbura”/ Noizy e ofendoi publikisht, vjen përgjigja e Desarës: Ti të...

Gazetarja Desara Karaiskaj ka reaguar pas ofendimit të reperit Noizy, i cili e quantë “dhëmb-kalbura”. Desara i është përgjigjur Noizyt me një shprehje të urtë të Dritëro Agollit.   “Ta kesh...

Te fundit

Mjeku Shkodran Zyhdi Çoba..Nje jete e tere e lidhur me Sportin

E kush nuk e njeh Mjekun e shkelqyer sportiv por edhe njeriun e mrekullueshem ..shkodranin tipik qytetar e te civilizuar Zyhdi Coben..   Te gjithe ata...

Rindërtimi i banesës së policit shkodran të rënë në detyrë, procedurat drejt përfundimit

Në lidhje me ketë fakt, familjaret e policit shkodran të rrenë në detyre bëjnë me dije per shkoder.info se tashmë proceduat janë drejt përfundimit...

Drande Xhaj, aktorja që sfidon moshën, gjithmonë e re dhe e freskët në skenën...

Po të bëjmë një krahasim artistik, skenën e Teatrit “Migjeni” mund të krahasojmë me një bahçe ku gjen lulet më të bukura, të cilat...