Capital T rikrijoi hitin e TNT – 200 ditë (VIDEO)

Reperi i famshëm kosovar Capital T, sapo na e rikujtoi njërën nga super këngët kosovare. Bëhet fjalë për hitin e grupit TNT “200 Ditë”, të cilën reperi e ka publikuar...

“Metallica”, tinguj nostalgjikë në koncertin madhështor në Milano

Në Milano u zhvillua koncerti epik i “Metallica”. Plot 47 mijë vetë u mblodhën në Hipodromin e Milanos, pavarësisht shiut të dendur. Siç përshkruhet edhe nga mediat vendase, kjo mbrëmje...

ZAJMINA VASJARI FLET PËR HERË TË PARË PËR ISH-GRUAN E BURRIT TË SAJ: FALË...

Këngëtarja e njohur Zajmina Vasjari ka folur për herë të parë për marrëdhënien me ish-bashkëshorten dhe fëmijët e burrit të saj Klodi, me të cilin ka një vajzë. E ftuar...

“Si është në shtrat?”/ E shoqja e Valerit i kthehet keq Ermalit

Ish-banori i Big Brother, Valer Kolnikaj ishte i ftuar mbrëmjen e djeshme në emisionin “Xing me Ermalin”. E teksa po zhvillohej një bashkëbisedim tejet pikant dhe pa filtra midis...

‘Momente parajse në tokë’, Aldo thyen rregullat, poston foton familjare

Aldon Lipe, zëri që shoqëron publikun shqiptar çdo mëngjes me ‘Aldo Morning Shoë’, gjithmonë fytyrën preferon që ta fshehë pas kufjeve dhe mikrofonit. Mirëpo së fundi  Aldo ka publikuar për...

Mjaft me akuza/ Komente si kjo për vajzën e Xhensila Myrtezajt s’duhet t’i shohim...

Rrjetet sociale janë bërë aq të rëndësishme për ne, sa asgjë duket sikur nuk ekziston nëse ne nuk e publikojmë. Vetëm dy ditë më parë kur Facebook-u dhe Instagram-i...

“DO JU GRISEN BREKËT NGA P*RDHËT”/ AURELA GAÇE KA DISA FJALË PËR TË GJITHË...

Aurela Gaçe nuk njihet vetëm si një nga këngëtaret më të mira të skenës shqiptare. Ajo është padyshim e adhuruar nga publiku për vokalin dhe repertorin e mrekullueshëm, por...

Këngëtarja me origjinë shqiptare: Ndihem greke

Këngëtarja Eleni Foureira vazhdon të jetë në interesin e mediave greke për shkak të origjinës së saj shqiptare. Në një intervistë të fundit televizive në Greqi, Eleni tregon se...

‘JAM I GATSHËM TË KRIJOJ FAMILJE’, LEDRI VULA BËN DEKLARATËN E FORTË

Këngëtari shumë i njohur, Ledri Vula është padyshim një prej më të komentuarve në showbizzin shqiptar. Këngët e tij gjithmonë kthehen në hite dhe dëgjohen jo vetëm në Shqipëri. Këngëtari shumë...

HARRON PËRGJITHMONË KLAUDIAN, ALBI NAKO BËN SERIOZE LIDHJEN ME ALBA HOXHËN

Koreografi i njohur Albi Nako dhe balerina Alba Hoxha prej kohësh po përfliten për një lidhje dashurie. Mirëpo duket se asnjëri prej të dyve nuk ka ndërmend ta pranojë edhe...

LIDHU ME NE

80,630FansaPëlqeje

Te fundit

Irma Libohova rrëfen si u anulua një dasmë për një këngë

Krushqit me Partinë Demokratike, nusja me Partinë Socialiste. Pas vitit 1990, kur ra edhe komunizmi dhe në Shqipëri u vendos sistemit pluralist, shqiptarët e ndanë...

Ajnshtajni: Dashuria është Zoti dhe Zoti është dashuria

Letra e Ajnshtajnit për vajzën e tij “Kur propozova teorinë e relativitetit shumë pak njerëz më kuptuan. Ajo çfarë do të zbuloj tani për njerëzimin...

“U nisa me skaf nga Vlora për në Itali”, rrëfimi i Mimozës: Askush s’e...

Në një kohë dhe vend tjetër ajo kërkon t’i plotësojë një dëshirë simbolike që ai s’ka pasur mundësi t’a arrijë. TIRANË- Atëherë kur familja e...