MJEKËT E MBAJNË SEKRET! POR KJO ËSHTË METODA E THJESHTË QË LARGON ÇDO DHIMB.JE...

Dhim.bja e nervit ishiatik ndryshon në intensitet, ama e dini se për shumë njerëz është e padurueshme dhe krijon probleme të mëdha në jetën e tyre. Sakaq ecja apo ulja...

iDental, një shembull suksesi në Shqipëri

Kujdesi për shëndetin oral është një nga gjerat me te rëndësishme që një njeri mund të bëj ndaj vetes. Dhe për hir të së vërtetës ne shqiptaret akoma nuk...

Nga ushqimi varet 90 për qind e humbjes së peshës: Top ushqimet që jua...

Dieta është komponent krucial për djegie të yndyrës, ndërkaq rreth 90 për qind e suksesit apo dështimit do t’i atribuohet ushqimit dhe pijeve që i konsumoni. Sidoqoftë, dieta nuk nënkupton...

Kultivimi i Aloe Verës në Shqipëri – Një Biznes Fitimprurës

Kultivimi i Aloe Verës në Shqipëri po shndërrohet në një biznes vërtet fitimprurës, duke premtuar një prespektivë të shkëlqyer për të apasionuarit e bimës së mrekullueshme. Falë përfitimeve dhe...

Zhdukni thinjat me një recetë farë të thjeshtë, zgjat vetëm 5 minuta

Thinjat janë një pjesë normale e procesit të plakjes, dhe në moshën 50­vjeçare gjysma e popullsisë fillojnë t’i vërejnë ato, por mund të ndodhë edhe në moshë më të...

Alarmi i mjekut/ Kush është sëmundja që po rrezikon shqiptarët

Në Shqipëri po shfaqet “sëmundja e pestë”. Ky është alarmi që ka dhënë mjeku i njohur Tritan Kalo. Ky i fundit shpjegon, se kjo sëmundje është virale dhe me...

Pse Duhet Të Hani Shalqi (Bostan) Çdo Ditë – Dhjetë Arsye Të Forta Për...

Shalqini është një nga frutat më të lëngshme e të shëndetshme për organizmin. Ai është jashtëzakonisht i pasur me vitamina, minerale dhe fibër. Përfitimet që njeriu merr nga shalqini janë të...

Kjo është receta “fshesë korenti” për të pastruar zorrën e trashë, shpëtoni një herë...

Duke pastruar sistemin tuaj të tretjes nga toksinat e padëshiruara, ju do të ndiheni mirë vetëm në një ditë! Zorra e trashë është një kontribues i madh në magazinimin dhe...

”DIETA e VIPAVE” Ja si te beni dieten e famshme DUKAN ne 7 dite,...

Çdo ditë të javës i bashkohet një grup ushqimor deri në fundjavë. E më pas rifillohet me skemën sipas modelit të shkallës ushqimore. Ky është një regjim dietologjik më i...

Meshkujt me këtë grup gjaku janë më të rrezikuar nga goditja në zemër

Nëse nuk e dini grupin e gjakut, është koha ta mësoni, pasi mund të zbulojë disa informacione interesante për shëndetin. Studimi më i fundit, i publikuar gjatë Kongresit të...

LIDHU ME NE

84,606FansaPëlqeje

PUBLICITET

- PUBLICITET -

Te fundit

Rregulla të reja për hyrjen e shqiptarëve në vendet e BE, njihuni me sistemin...

Duke filluar nga viti i ardhshem shtetasit e vendeve jashte Bashkimit Evropian do të përballen me një sistem të ri me rregulla të reja...

Pse Elvis Naçi, Arbër Hajdari dhe Marin Mema janë heronj dhe jo batakçinj

Nga: Ermal Mulosmani Një përpjekje për t’u vënë vulën e batakçiut atyre që përpiqen të mbledhin fonde për bamirësi vihet re, rëndom, sa herë ka...

Tha për këngën e saj se ishte mizerabël, Rovena Dilo i kundërpërgjigjet Mustafa Nanos:...

Në emisionin e tij “Provokacija”, Mustafa Nano thumboi këngëtaren Rovena Dilo për bashkëpunimin e saj me Hit Man dhe Rolla në “Këngën Magjike”.Nano tha...